8

تمدید وام ودیعه مسکن تا اول پائیز امسال

  • کد خبر : 4531
  • ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۶
تمدید وام ودیعه مسکن تا اول پائیز امسال

با مصوبه بانک مرکزی، مهلت اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن از محل منابع بانکی موضوع ماده(۴) قانون جهش تولید مسکن تا پایان شهریور سال ۱۴۰۲ تمدید شد. به گزارش چکاوک‌نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای خطاب به بانک‌های عامل اعلام کرد: حسب تصمیمات متخذه در این بانک مقرر شد […]

با مصوبه بانک مرکزی، مهلت اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن از محل منابع بانکی موضوع ماده(۴) قانون جهش تولید مسکن تا پایان شهریور سال ۱۴۰۲ تمدید شد.
به گزارش چکاوک‌نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای خطاب به بانک‌های عامل اعلام کرد: حسب تصمیمات متخذه در این بانک مقرر شد به منظور حمایت از مستأجرین و در راستای اجرای مصوبه مورخ ۳‏ر۳‏ر۱۴۰۱ شورای پول و اعتبار، اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن از محل منابع بانکی موضوع ماده(۴) قانون جهش تولید مسکن در قالب سقف کلی مصوب شورای پول و اعتبار مورخ ۳‏ر۳‏ر۱۴۰۱ (۴۰۰ هزار میلیارد ریال) و سهمیه‌های ابلاغی به بانک‌های عامل تا پایان شهریور سال ۱۴۰۲ تداوم یابد.
۲۰ بانک به عنوان بانک‌های عامل نسبت به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن اقدام می‌کنند و در سال گذشته از تاریخ ۶ تیر (زمان ارسال دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی و ابلاغ به بانک‌ها) تا ۱۴ اسفند در قبال تسهیلات ودیعه مسکن ۲۴۸هزار و ۸۲۴ پرونده تشکیل شد که از این تعداد ۲۱۷هزار ۵۷۷ نفر به میزان ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.
یادآور می‌شود متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن می‌بایست با مراجعه به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی به آدرس
https:ررsaman.mrud.ir ثبت‌نام کرده تا پس از تایید احراز شرایط و معرفی به بانک نسبت به تکمیل مدارک اقدام کنند.
سقف تسهیلات ودیعه مسکن برای مشمولان در تهران ۱۰۰میلیون تومان، کلانشهر‌ها ۷۰میلیون تومان و برای سایر شهر‌ها نیز ۴۰میلیون تومان است.
همچنین بخشنامه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج مطابق با قانون بودجه سال ۱۴۰۲ توسط بانک مرکزی برای اجرا به شبکه بانکی ابلاغ شد.
به گزارش چکاوک نیوز، این بخشنامه با اشاره به تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج (موضوع ماده ۶۸ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) مقررکرده که تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آنها بعد از ۰۱‏ر۰۱‏ر۱۳۹۸ بوده است، مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان و با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله باشد.
همچنین تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای زوج‌های زیر بیست و پنج سال و زوجه‌های زیر بیست و سه سال مبلغ ۲۲۰میلیون تومان خواهد بود.این بخشنامه تصریح کرده است: پس از اعتبارسنجی متقاضیان تسهیلات و در صورت عدم تکافوی اعتبار آنها، به منظور تأمین رکن ضامن، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظفند با توثیق حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا بستگان درجه اول از طبقه اول آنها یا سایر دارایی‌های مالی وی یا تنها دریافت یک فقره سفته و یک نفر ضامن نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.
همچنین، با عنایت به مفاد ماده (۵۰) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، افراد مندرج در قانون مذکور مشمول اخذ قرض‌الحسنه ازدواج به میزان دو برابر افراد عادی می‌شوند.
متقاضیانی که قبلاً در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند، در اولویت پرداخت تسهیلات یادشده هستند و تسهیلات مذکور با توجه به شرایط متقاضی، برای تمامی افراد در صف (ثبت‌نام شده در سال ۱۴۰۲ و سنوات قبل) مطابق با مبالغ مندرج در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور قابل پرداخت خواهد بود.
همچنین بانک مرکزی در بخشنامه‌ دیگری درقالب بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، بخشودگی سود، کارمزد و جریمه‌ دیرکرد تسهیلات پرداختی بهره‌برداران کشاورزی خسارت‌دیده از حوادث غیرمترقبه و امهال اصل تسهیلات به مدت سه سال را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

 

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4531
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای تمدید وام ودیعه مسکن تا اول پائیز امسال بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.