0
رییس اتحادیه چاپخانه داران استان کرمانشاه، گفت:

تقدیر از بیست و دو نفر از فعالان صنعت چاپ کرمانشاه

  • کد خبر : 3887
  • 07 دسامبر 2022 - 22:41
تقدیر از بیست و دو نفر از فعالان صنعت چاپ کرمانشاه
 به مناسبت بیست و دومین جشنواره ملی چاپ از بیست و دو فعال صنعت چاپ استان تجلیل شد.

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ کیوان کاشفی،رییس اتاق بازرگانی و رییس اتحادیه چاپخانه داران استان در این مراسم با اشاره به مشکلات متعدد صنعت چاپ، اظهار داشت: تا پیش از انقلاب اسلامی بعد نظارتی روی صنعت چاپ از سایر ابعاد آن مانند بعد توسعه‌ای قوی‌تر بود و دلیل آن هم این بود، در آن زمان به چاپخانه‌ها به عنوان کانونی که می تواند بحران ایجاد کند نگاه می‌شد.

کاشفی افزود: تنها صنعتی که در آن زمان از بدنه صنعت کشور جدا شده و به زیر مجموعه وزارت اطلاعات و جهانگردی رفته بود، صنعت چاپ بود تا بتوان نظارت بیشتری روی آن داشت، این نوع نگاه تا چندین سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم ادامه داشت و به نظر می رسد سیر تکنولوژی و پیشرفت بوده است.

رییس اتحادیه چاپخانه داران استان به تحولات ایجاد شده در حوزه صنعت چاپ اشاره کرد و افزود: به دلیل پیشرفت تکنولوژی این مسئله سبب شد تا صنعت چاپ ساختار و شرایط متفاوت‌تری پیدا کند، با این وجود طی این مدت عمده چاپخانه ها بویژه آنهایی که در حوزه تبلیغات، چاپ و نشر فعالیت می کنند با مشکلات متعددی روبرو شده اند.

این مسئول با اشاره به گرانی مواد اولیه به عنوان یکی از مشکلات چاپخانه داران گفت: گرانی مواد اولیه باعث می شود تا مشکلات نقدینگی برای چاپخانه داران بوجود آید و میزان سفارشات و تقاضاهم کم شود.

کاشفی افزود: طی سالهای گذشته برنامه ریزی دقیقی برای این صنعت از سوی متولیان امر انجام نگرفته است، حتی این صنعت تشکل ملی هم ندارد تا در سطح ملی پیگیر مشکلاتش باشد، هرچند که طی یکسال گذشته تلاش هایی را برای این کار انجام دادیم و تا مراحلی هم پیش رفتیم، اما به مشکلاتی برخوردیم و هنوز به نتیجه نرسیده است.

به گفته کاشفی: امروز در صنعت چاپ علم و تکنولوژی و دانش حرف اول را می زند و از طرفی سرمایه گذاری هم در آن بالا است و توجیه اقتصادی می خواهد، من معتقدم باید یک کار اساسی مانند تفکیک واحدهای بزرگ، متوسط و کوچک را انجام دهیم و اگر این ابتکار عملی نشود تا چندسال آینده بسیاری از چاپخانه داران کرمانشاه به مشکل برمی خورند و باید چاپخانه های کوچک را جمع کرد و به سمت شرکتی شدن و بزرگ‌تر شدن آنها پیش برویم.

کاشفی در ادامه سخنانش با اشاره به نگاه مثبت دولت سیزدهم به صنعت چاپ، گفت: طی یکسال گذشته در وزارت ارشاد علاقه به صنعت چاپ دیده شده و براین اساس هم شورای سیاستگذاری صنعت چاپ و سه کمیسیون قوانین و مقررات، آموزش و تولید و تجارت شکل گرفته که امیدواریم خروجی آن نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.

رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان کرمانشاه

《 کیوان کاشفی، رییس اتحادیه چاپخانه داران استان کرمانشاه 》

نبود آموزش مشکل صنعت چاپ کرمانشاه است:

وی یک از مشکلات صنعت چاپ کرمانشاه را نبود آموزش لازم عنوان کرد و افزود: تا چندسال پیش که مراکز علمی کاربردی دولتی فعال بودند، در برخی از این مراکز رشته صنعت چاپ فعال بود اما پس از تعطیلی این مراکز این رشته هم به امحاء رفت، درحالیکه ما به تربیت نیروی کارشناسی و تحصیل کرده در این حوزه نیاز داریم.

رییس اتحادیه چاپخانه داران کرمانشاه در ادامه، خواستار تزریق نقدینگی به واحدهای چاپخانه ای استان شدو افزود: صنعت چاپ ما از اعتبارات تخصیصی به این صنعت خیلی استفاده نکرده است و طی یکی دو سال اخیر هم تسهیلات کم بهره به آنها ارائه نشده است، و در حوزه قوانین و مقرارات در صدور مجوزها حدود ۲۵ سال است که هیچ سیاستگذاری خاصی در حوزه صدور مجوزها برای چاپخانه ها انجام نشده است.

لازم به ذکر است: در پایان مراسم به مناسبت بیست و دومین جشنواره ملی صنعت چاپ از بیست و دو نفر از فعالان صنعت چاپ استان تقدیر شد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3887
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای تقدیر از بیست و دو نفر از فعالان صنعت چاپ کرمانشاه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.