10
کرمانشاه نیازمند «سازندگی» است

تقاطع غیر همسطح سپاه کرمانشاه با ٢ هزار میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید 

  • کد خبر : 5457
  • ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰:۲۵
تقاطع غیر همسطح سپاه کرمانشاه با ٢ هزار میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید 
آیین افتتاح تقاطع غیر همسطح سپاه شهر کرمانشاه که در تالار شهید بهشتی با حضور استاندار، فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص)،شهردارکرمانشاه،جمعی از مسئولین و خبرنگاران برگزار شد،در این مراسم استاندار کرمانشاه گفت: اجرای پروژه «تقاطع غیرهمسطح سپاه کرمانشاه» با انسجام دستگاه های اجرایی همراه بود و مجریان و همراهان این پروژه هم به طور منسجم به آن کمک کردند، باید خدماتی که به مردم ارائه می‌کنیم با کیفیت باشد و این خدمات را تقویت کنیم. 

به گزارش چکاوک نیوز؛ صحرایی استاندار کرمانشاه، با اشاره به کمک‌های قرارگاه خاتم در اجرای این پروژه تصریح کرد: این قرارگاه نماد جمله «ما می‌توانیم» است لذا باید در راستای توانمندتر کردن خود و اجرای پروژه‌های بیشتر پیش برویم.

وی گفت: استان کرمانشاه تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله زیادی دارد و رضایت از شرایط کنونی منجر به افت انگیزه می‌شود لذا باید همه با انگیزه بسیار «کرمانشاه» را به نگین درخشانی در غرب کشور تبدیل کنیم.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: باید به ۲ پل شمال-جنوب و ۲ طرف رودخانه قره سو بپردازیم که تا پایان سال یکی از این ٢ پروژه افتتاح شود و همچنین گره ترافیکی شهر کرمانشاه را به سرعت برطرف کنیم.

صحرایی استاندار کرمانشاه

صحرایی خاطرنشان کرد: جدول کشی، آسفالت معابر و زیباسازی بخشی از اقدامات ضروری برای کرمانشاه است و باید با تلاش جمعی، مردم این استان وضعیت و امکانات شایسته‌تری داشته باشند.

مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه اعلام کرد؛ برای احداث این تقاطع مهم حدود ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و در مدت زمان ۹ ماهه به بهره برداری رسیده است.

طول این تقاطع در مجموع یک کیلومتر است و قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران هم با احداث کارگاه تولید پایه‌ها و سایر قطعات بتنی پل در نزدیکی پروژه، در کنار شهرداری کرمانشاه بوده و به تسریع در احداث آن کمک کرد.

تقاطع سپاه به تسهیل تردد و ترافیک در مسیر شمال به جنوب و بالعکس و شرق به غرب و بالعکس در مسیر سپاه و مرکز شهر کرمانشاه کمک می‌کند.

شهردار کرمانشاه گفت: پروژه تقاطع غیر همسطح سپاه کرمانشاه با ٢ هزار میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید.

نادر نوروزی شهردار کرمانشاه

نادر نوروزی در آیین افتتاح تقاطع غیر همسطح سپاه شهر کرمانشاه، اظهار کرد: این تقاطع جزئی از طرح کلی ترافیکی شهر کرمانشاه است.

وی افزود: ایجاد رینگ ترافیکی که از جنوب شرقی شهر آغاز و در اطراف شهر گردش می‌کند دوباره به جنوب شهر منتهی می‌شود، این پروژه در نهایت به شهرک پردیس ختم و یک رینگ کامل ترافیکی خواهیم داشت.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: سراسر شهر کرمانشاه ۲ پاره شمالی و جنوبی است و اتصال این ٢ پاره شهر به یکدیگر بسیار مهم است.

این مقام مسئول ابراز کرد: این پروژه با طول هر پل ۵۶۰ متر و اعتبار بالغ بر ٢ هزار میلیارد ریال دارای چهار دور برگردان در چهار جهت اصلی و چهار تقاطع است که به عنوان راستگرد از دیگر مساحت این تقاطع برای برطرف کردن جریان ترافیکی شهر استفاده می‌شود.

وی عنوان کرد: در طرح اجرایی این پروژه ۲ زیرگذر شرق به غرب و بالعکس نیز دیده شده که در صورت تأمین اعتبار اجرایی خواهد شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این پروژه را با یک سوم زمان معمول آن به پایان رساندیم اما به جز عمران هنوز زیباسازی آن به اتمام نرسیده و نواقص کوچکی دارد.

کرمانشاه نیازمند «سازندگی» است

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه نسبت به سایر استان‌هایی که در معرض جنگ بودند، نیاز بیشتری به سازندگی دارد.فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه

سرتیپ پاسدار بهمن ریحانی در آیین افتتاح تقاطع غیر همسطح میدان سپاه شهر کرمانشاه، اظهار کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در جایگاه مناسبی از موفقیت و پیشرفت قرار گرفته است.

وی افزود: این پیشرفت موجب شده دوستان و دشمنان نگاه ویژه‌ای به ایران اسلامی داشته باشند لذا در پروژه‌های کشور نیازی به کارشناس خارجی نداریم که این مسئله دشمنان را ناراحت کرده است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه خودکفایی یکی از دلایلی است که قرارگاه خاتم توسط بیگانگان تحریم شده، تصریح کرد: ایران جزء ۶ الی هفت کشور برتر دنیا در احداث «سد» است و این خودباوری را نظام جمهوری اسلامی ایران و امام خمینی (ره) به ما آموختند.

وی تشریح کرد: نخستین اقدام قرارگاه خاتم ایجاد «سد کرخه» بود در حالی که دشمنان به ما دیکته کرده بودند که «نمی‌توانیم» اما در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران «توانستن» را آموختیم.

ریحانی عنوان کرد: به عنوان مثال باید هشت هزار و ۵۰۰ کانتینر ۱۶ متری را در کمتر از ۲ ماه می‌ساختیم اما در کمتر از ۵۰ روز ۲۰ الی ۳٠ کارگاه تشکیل و کانتینرها ساخته شد.

وی بیان کرد: از جمله پروژه‌های در دست اقدام قرارگاه خاتم پروژه آب‌های گرمسیری به عنوان یک پروژه بزرگ ملی است و راه آهن کرمانشاه-خسروی پروژه دیگر است.

ریحانی با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم به عنوان یک سنگر در مقابل دشمن قرار گرفته، خاطرنشان کرد: کرمانشاه نسبت به سایر استان‌هایی که در معرض جنگ بودند، نیاز بیشتری به سازندگی دارد.

در ادامه‍ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: پروژه تقاطع غیرهمسطح سپاه کرمانشاه منجر به برطرف شدن بخشی از گره ترافیکی کرمانشاه می‌شود.

این تقاطع غیر همسطح سپاه پاسداران با اعتباری بالغ بر ٢ هزار میلیارد ریال و طول هر پل‌ حدود ۵۲۰ متر افتتاح شد این پروژه بار ترافیکی میدان سپاه کرمانشاه و گره ترافیکی ایجاد شده در این قسمت را مرتفع می‌کند.

افشین لرزنگنه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه، در این آیین اظهار کرد: در برنامه حوزه ترافیکی شرقی‌ترین بخش شهر به غربی‌ترین بخش آن متصل می‌شود.

وی افزود: این تقاطع بخشی از این کریدور است که حوالی منطقه ملاحسینی را به الهیه متصل می‌کند و اتصال شرق به غرب و شمال-جنوب و روان‌سازی آن از واجبات بود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: این نقطه مبدأ و مقصد سفرها است وجود سه بیمارستان در این محدوده آن را تحت تاثیر ترافیک قرار داده و چند مرکز آموزشی، صدا و سیما و سایر ادارات، بار ترافیکی را در این نقطه افزایش داده است.

این مقام مسئول ابراز کرد: از ١٢ حرکت در هر تقاطع ۲ حرکت را حذف کردیم و در سال ۱۳۹۶ تقاطع شمال-جنوب ٢ هزار و ۵۴۷ سفر در ساعات اوج داشته است.

وی گفت: اگر میانگین رشد سفر را سه درصد در نظر بگیریم در ۶ سال ۱/۱۸ درصد ظرفیت رشد آن است یعنی حدود سه هزار و ۱٠٠ و یک هزار و ۵٠٠ جهت جنوب به شمال و در مجموع چهار هزار و ۵٠٠ سفر در ساعات اوج از این تقاطع داشتیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تقاطع شرق-جنوب، غرب-شمال، جام جم، آزادی، بلوار زن و طاقبستان همچنان پابرجاست با غیر همسطح کردن این ۲ مسیر امید است بهبودی نسبی رخ داده باشد.

تقاطع غیرهمسطح سپاه کرمانشاه

تأمین ۴٠ درصد بنزین تولیدی کشور توسط قرارگاه خاتم الانبیا

رضا رحمانی مدیرعامل هلدینگ قرارگاه خاتم الانبیا اظهار کرد: سهمی از پروژه‌های افتتاحی در دست قرارگاه خاتم است و در این سه سال بدون نگاه‌های سیاسی روند خدمتگزاری را گسترش داده‌ایم.

وی افزود: نتیجه این خدمات و دستاوردهای آن در خدمت تمام مردم است و ۴۰ درصد بنزین تولیدی کشور توسط قرارگاه خاتم تولید می‌شود.

مدیرعامل قرارگاه خاتم الانبیا تصریح کرد: ۴۰ درصد مترو کشور را قرارگاه خاتم اجرا کرده و اجرای ۲۰ درصد راه‌سازی هم با این قرارگاه بوده است و این روند همچنان ادامه دارد.

این مقام مسئول عنوان کرد: امروز کشور یک کارگاه عمرانی بزرگ است و ۲۲ پروژه در استان کرمانشاه اجرا شده که پروژه‌های راهبردی و کلانی هستند.

وی ابراز کرد: تا کنون خط سراسری گاز در استان کرمانشاه، آبرسانی و تصفیه خانه انجام شده است و ۷۰ پروژه کلان بهره‌برداری شده و تا پایان امسال ١٣٠ پروژه دیگر نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

این مقام مسئول تشریح کرد: تعداد ۱۰ مدرسه همراه با ١۵ کلاس در شهرستان بهارستان که پرتراکم‌ترین شهرستان است به بهره‌برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: ساخت این مدارس در کمتر از ٢ ماه انجام شد و در میلاد رسول اکرم (ص) نیز افتتاح مترو پرند را تا ۲۰ کیلومتر در دست داریم که در کمتر از هشت ماه ساخته شده و ۱۷ ربیع الاول به بهره‌برداری می‌رسد.

مراسم آیین افتتاح تقاطع غیر همسطح سپاه کرمانشاه

تقاطع غیرهمسطح سپاه کرمانشاه شامل ٢ پل روگذر شمال به جنوب

حمید اعتصام فر معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه اظهار کرد: طرح تقاطع غیرهمسطح سپاه کرمانشاه شامل ۲ پل روگذر شمال به جنوب است و چهار تقاطع دارد، پل تعداد هشت پایه دارد که در مجموع دارای ۱۶ پایه است.

وی افزود: طول هر پل ۵۰۰ متر و در مجموع یک هزار متر است و از تعداد قطعات پیوست شده برای هر پایه ۹۶ عدد و در مجموع ۱۹۲ قطعه دارد.

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: وزن این قطعات ۴۵ تا ۶۰ تن است و عرض هر پل ۹ و نیم متر است و هزینه اجرایی آن حدود ۲۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات جاری گرفته شده است.

وی عنوان کرد: ۹ هزار متر مکعب خاکبرداری انجام شده و زیر هر پایه ۶ شمع داریم و در مجموع ۹۶ شمع زیر هر ستون قرار دارد.

این مقام مسئول تشریح کرد: ۱۵ هزار متر بتن کاری شده، ٢ هزار و ٣٠٠ تن آرماتور بندی شده، یک هزار و ۳۵۵ قرنیز  پیش ساخته داشتیم و پنج هزار و ١٠٠ ریل گذاری هم انجام شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: یک هزار و ۲٠ هندریل و ۷۰۰ کامیون نخاله برداشت شده است و ۲۰ هزار متر نیز آسفالت شده است.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5457
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای تقاطع غیر همسطح سپاه کرمانشاه با ٢ هزار میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید  بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.