4
در راستای تامین پایدار سوخت زمستانی:

تعمیرات اساسی، تنها منطقه فعال گازی غرب کشور آغاز شد.

  • کد خبر : 3060
  • ۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۳
تعمیرات اساسی، تنها منطقه فعال گازی غرب کشور آغاز شد.
در راستای تامین پایدار سوخت زمستانی؛ آغاز تعمیرات اساسی تنها منطقه فعال گازی در غرب کشور

به‌ منظور تامین پایدار سوخت زمستانی غرب کشور و پایداری شبکه گاز و استمرار تامین خوراک صنایع پائین دستی عملیات تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی تنگ بیجار آغاز شد.
به گزرش چکاوک نیوز، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب و مناطق عملیاتی آن با هماهنگی ستاد شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، تعمیرات اساسی این منطقه با استفاده از توان فنی و ظرفیت‌های داخلی این شرکت آغاز شد.
مهندس محسن بیات، رئیس منطقه عملیاتی نفت شهر/ تنگ بیجار با اعلام این خبر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای تولید بخشی از سوخت زمستانی غرب کشور، نگهداشت تولید پایدار، صیانت از سرمایه‌های ملی، کلیه مراحل انجام این عملیات با اتکا بر توانمندی داخلی و تلاش شبانه‌روزی کارکنان با استفاده از ظرفیت‌های موجود منطقه مذکور در کمتر از یک ماه انجام می‌گیرد.
وی تصریح کرد: انجام این تعمیرات با رعایت کامل پروتکل‌های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت الزامات HSE صنعت نفت و در هماهنگی کامل با پالایشگاه گاز ایلام انجام می‌شود.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب

مهندس بیات، در ادامه با اشاره به اهداف انجام این تعمیرات گفت: تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی تنگ بیجار با هدف اطمینان از عملکرد ایمن و آمادگی کامل تاسیسات جهت تولید گاز در فصل سرما با مشارکت کلیه واحدهای منطقه علی الخصوص واحد تعمیرات، بهره‌برداری، HSE، بازرسی و حفاظت فنی و خدمات و پشتیبانی صورت می‌گیرد
مهندس بیات، اظهار داشت: عملیات تعمیر اساسی منطقه عملیاتی تنگ بیجار شامل مواردی نظیر برش‌کاری و جوشکاری جهت تعویض خطوط و نقاط آسیب دیده بنا به تشخیص بازرسی و حفاظت فنی، حذف نقاط مرده، بازدید از لخته‌گیرها و تعمیرات‌ اساسی ماشین‌آلات و تجهیزات می‌باشد.
بر اساس برنامه‌ پیش‌بینی شده، در این فعالیت تعمیراتی، مواردی از جمله، تخلیه گاز و مایعات و سپس انجام عملیات توپک‌رانی ۴۲ کیلومتر خط ۱۸ اینچ انتقال گاز و چهار حلقه چاه‌، اسپید گذاری و ایمن‌سازی تاسیسات، برشکاری سرد و گرم، فیت‌آپ و جوشکاری نقاط معیوب، تعمیر و تنظیم شیرهای ایمنی فرآیندی و غیر فرایندی و در نهایت تعمیر و نصب مجدد شیرهای مختلف تاسیسات در دستور کار خواهد بود.
مرکز بهره‌برداری تنگ بیجار و کمانکوه در فاصله ۷۰ کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز نخست این مرکز در سال ۱۳۸۶ به بهره برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه ۷ میلیون متر مکعب گاز می‌باشد که با اجرای فاز دوم، این ظرفیت به ۱۱ میلیون متر مکعب بالغ خواهد شد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3060
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای تعمیرات اساسی، تنها منطقه فعال گازی غرب کشور آغاز شد. بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.