14
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی:

تشکل های دانشجویی در دانشگاه رازی کرمانشاه طرح توانمندسازی «حامیم»را برای اولین بار برگزاری می‌ کنند

  • کد خبر : 3372
  • ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۴
تشکل های دانشجویی در دانشگاه رازی کرمانشاه طرح توانمندسازی «حامیم»را برای اولین بار برگزاری می‌ کنند
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی: تشکل های دانشجویی در دانشگاه رازی کرمانشاه طرح توانمندسازی « حامیم»را برای اولین بار برگزاری می‌ کنند

به گزارش خبرنگار چکاوک نیوز: حجت الاسلام والمسلمین جواد افشار نجفی«مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی کرمانشاه » ظهر امروز یکشنبه « ۳۰مردادماه» در نشست خبری با اصحاب رسانه، در قرارگاه شهید سلیمانی از اجرای طرح «حامیم» در دانشگاه رازی کرمانشاه از اول تا هفتم شهریور ماه خبر داد.

حجت الاسلام افشار نجفی افزود:  طرح « حامیم» در سراسر کشور به منظور توانمندسازی تشکل‌های سیاسی، فرهنگی اجتماعی و در بین کل دانشگاه‌های استان کرمانشاه به مدت یک هفته در دانشگاه رازی کرمانشاه نیز برگزار می‌شود.

این مسوول، با اشاره به شرکت ۲۰۰ نفر از دانشجویان فعال در تشکل های سیاسی، اجتماعی، فرهگی دانشگاه های استان در این طرح، افزود: طرح «حا میم» در بخشهای  آموزش،  تولید محتوا در قالب نشست معرفتی و کارگاه های مهارتی و همچنین بخش برنامه های فوق العاده برگزار می شود و برای دانشجویان دوره کارشناسی به صورت استانی برگزار می شود.

حجت الاسلام افشار نجفی، تأکید کرد:  کلیه تشکل های دانشجویی اعم از بسیج دانشجویی ، انجمن اسلامی، جامعه اسلامی و دیگر تشکل ها در این طرح به منظور توانمند سازی ساختار و سازمان دهی تشکل خود حضور دارند.

مسوول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی کرمانشاه، بخش آموزش «حا میم» را شامل بیان محتوای سه کتاب اندیشه اسلامی در قرآن که مجموعه از فرمایشات مقام معظم رهبری در سال ۵۳ با دو رویکرد تفسیر و اندیشه،  کتاب همرزمان امام حسین (ع) در قالب تاریخ اسلامی و کتاب خط امام (ره) در قالب بیان وقایع انقلاب عنوان کردو افزود:  این طرح توسط استادان دانشگاه های استان و کشور درس داده می شود و دانشجویانی که در این کلاس نمره قبولی کسب کنند دو واحد درس معارف آنها پاس خواهد شد.

حجت اسلام و المسلمین افشار نجفی، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تضعیف عملکرد تشکل های دانشجویی در این دوران گفت: هدف از طرح «حا میم» که  حلقه های میانی در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری است، در راستای تقویت و توانمندسازی بنیه های تفکری و ساختاری تشکل ها سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کل دانشگاهها می باشد و جرای این طرح خارج از برنامه هایی هست که تشکل های مختلف هر کدام براساس اساسنامه و ساختار خود به صورت جداگانه و مستقل برای اعضا و جذب مخاطب خود می توانند برگزار کنند.

این مسوول بخش دیگری از این طرح را برنامه های فوق العاده چون نشست با نخبگان، کرسی های آزاد اندیشی، برنامه های تفریحی و ورزشی عنوان کرد و افزود: آشنایی و ایجاد انس دوستانه و صمیمیانه بین تشکل های دانشجویی از مهمترین اهداف این طرح می باشد.

دبیر استانی طرح«حامیم»
حجت الاسلام وحید ترکاشوند« دبیر استانی طرح « حامیم» ( حلقه های میانی) در این جلسه، با اشاره به حضور ۲۰۰‌ نفر از دانشجویان فعال فرهنگی، کانونها، هیأت مذهبی، انجمن‌ها و ورودی جدید دانشجویان در این طرح، اظهار داشت: پذیرش طرح در ۳۱ شهریور ماه و اختتامیه در هفتم شهریور سال جاری می باشد.
حجت الاسلام ترکاشوند در ادامه گفت: دانشجویان فعال و مستعد تقویت و توسط انجمن‌ها و هیات ها شناسایی و ثبت نام می شوند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3372
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای تشکل های دانشجویی در دانشگاه رازی کرمانشاه طرح توانمندسازی «حامیم»را برای اولین بار برگزاری می‌ کنند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.