5
باباخانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت:

تشریح آخرین وضعیت سند توسعه نفت و گاز استان کرمانشاه

  • کد خبر : 3905
  • ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۲
تشریح آخرین وضعیت سند توسعه نفت و گاز استان کرمانشاه
سند توسعه نفت و گاز استان کرمانشاه شامل مجموعه‌ای از طرح‌هایی است که بخش‌هایی از آنها را دولت و بخش‌هایی را نیز هلدینگ‌های وابسته به وزارت نفت و یا شرکت‌های دیگر اجرایی می‌کنند

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ بهزاد باباخانی افزود:با بیان اینکه سه، چهار پروژه از این طرح‌ها بالادستی و شامل توسعه میادین نفت و گاز است، گفت: توسعه میدان نفتی نفت شهر توسط وزارت نفت انجام و منجر به افزایش تولید نفت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه یکی دیگر از طرح‌های بالادستی این سند را توسعه میدان‌ های گازی و احداث یک پالایشگاه تحت عنوان پالایشگاه سیروان در پایین دست آن اعلام کرد و افزود: اجرای پالایشگاه سیروان متاسفانه مقداری با تاخیر مواجه شد، اما آن را هم در سفر رئیس جمهور مطرح کردیم و هم در قرارگاه ملی اشتغال پیگیر آن خواهیم بود.

باباخانی با بیان اینکه پالایشگاه سیروان چون دولتی است نیازمند اخذ مصوبه شورای اقتصاد است، یادآور شد: یک بار پروژه در نیمه اول سال گذشته به سازمان برنامه و بودجه جهت طرح در  شورای اقتصاد ارسال شد، اما به دلیل نقص مدرک به وزارت نفت برگشت خورد که با پیگیری های متعدد انجام شده در حال رفع نقص است تا در شورای اقتصاد مصوب شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه درباره‌‌طرح‌های پتروشیمی سند نفت و گاز نیز اظهار کرد: پتروشیمی‌های اسلام آبادغرب و سنقر اکنون در دست اجرا است، اما عملیات اجرایی پتروشیمی‌های کنگاور و روانسر هنوز آغاز نشده که مهمترین مانع آنها عدم تامین مالی است.

به گفته باباخانی برای پتروشیمی روانسر زمین محل اجرای طرح تعیین و مجوزها اخذ و حتی پیمانکار نیز انتخاب شده، اما به دلیل محدودیت منابع مالی هلدینگ خلیج فارس هنوز اجرایی نشده است. البته قرار است به زودی جلسه‌ای در این خصوص‌ با‌ نمایندگان هلدینگ خلیج فارس برگزار شود و به محض تامین مالی عملیات پتروشیمی روانسر آغاز می‌شود.

وی تاکید کرد: پتروشیمی کنگاور نیز کارهایش انجام و در مرحله انتخاب پیمانکار است و به محض تامین مالی، عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه فرآوری قیرطبیعی نیز یکی از بخش های این سند می باشد که تقریبا اجرایی شده، افزود: یکی از شرکت‌های دانش بنیان اکنون در زمینه تولید “کربن فعال” فعالیت دارد.

وی یکی دیگر از بخش‌های مهم سند توسعه نفت و گاز را آموزش نیروی فنی ماهر با همکاری فنی و حرفه‌ای دانست که سایت مربوط آن برای ثبت نام از متقاضیان فعال است و متقاضیان می‌توانند ثبت‌نام انجام دهند.

باباخانی با بیان اینکه ظرفیت آموزش ۲۵۰۰ نفر برای طرح‌های نفت و گاز کرمانشاه فراهم شده، خاطرنشان کرد: از متقاضیان درخواست داریم برای فراگیری آموزش‌های مهارتی مورد نیاز حوزه نفت و گاز پای کار بیایند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3905
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای تشریح آخرین وضعیت سند توسعه نفت و گاز استان کرمانشاه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.