2
محمدرضا آمویی فرماندار کرمانشاه:

بیش از ۸۷۵ هزار نفر در شهرستان کرمانشاه واجد شرایط رای دادن هستند

  • کد خبر : 5989
  • ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
بیش از ۸۷۵ هزار نفر در شهرستان کرمانشاه واجد شرایط رای دادن هستند
فرماندار کرمانشاه با اشاره به اینکه در کل استان بیش از یک میلیون و 641 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات 11 اسفند هستند، گفت: 875 هزار و 608 نفر از این تعداد مربوط به حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه است.

به گزارش مدیر مسئول چکاوک نیوز،از کرمانشاه: محمدرضا آمویی اظهار داشت: از مجموع افراد واجد شرایط رأی دادن در شهرستان کرمانشاه، ۴۴۴ هزار و ۲۴۶ نفر آن ها را مرد و ۴۳۱ هزار و ۳۶۲ نفر آن ها را بانوان تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ۶۴۵ شعبه اخذ رای در شهرستان کرمانشاه درنظر گرفته است، گفت:  ۵۴۵ شعبه اخذ رای مربوط به شهر کرمانشاه و بخش مرکزی می باشد و علاوه بر این تعداد شعبه، یک شعبه فرعی هم در کرمانشاه به اقلیت های مذهبی ( کلیمیان ) اختصاص یافته است.

آمویی تعداد شعبات اخذ رای بخش های ۴ گانه شهرستان کرمانشاه را نیز ۱۰۰ شعبه عنوان و تصریح کرد: در بخش فیروزآباد ۳۶ شعبه، بخش ماهیدشت ۲۶ شعبه، بخش کوزران ۲۰ شعبه و بخش بیلوار نیز ۱۸ شعبه برای انتخابات درنظر گرفته شده است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان کرمانشاه همچنین با اشاره به آغاز تبلیغات ۱۲۹ نامزد در حوزه انتخابیه این شهرستان، گفت: اکیپ های نظارتی به صورت مستمر در حال بازدید و سرکشی از ستادهای تبلیغاتی این افراد بوده و چنانچه تخلفی مشاهده کنند حتما آن را به مبادی ذی ربط گزارش خواهند کرد.

وی یادآور شد: در روستاها نیز دهیاران مامور شده اند تا تخلف های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس را گزارش کنند.

آمویی خاطرنشان کرد: نامزدهای ورود به مجلس تنها مجاز به نصب بنر با سایز بزرگتر از ۷۰ در ۱۰۰ مقابل ستاد انتخاباتی خود هستند و در سطح شهر نصب بنر بیشتر از اندازه یاد شده ممنوع است.

فرماندار کرمانشاه تصریح کرد: همچنین نصب بنر و الصاق عکس در اماکن عمومی مانند بیمارستان ها، میادین، پل ها، روی درختان، تابلوهای راهنمایی و رانندگی، تابلوهای هشدار دهنده و … نیز ممنوع است.

وی یادآور شد: همانگونه هم که قبلا اعلام شده تشکیل ستادهای انتخاباتی در میدان های فردوسی و کاشانی، چهار راه مدرس تا میدان انقلاب، میدان معلم در سه راهی مسکن و چهار راه نوبهار تا سی متری دوم در شهر کرمانشاه ممنوع است.

آمویی در پایان گفت: مهلت تبلیغات نامزدهای انتخاباتی ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۱۰ اسفند (۲۴ ساعت قبل از شروع رای گیری) به پایان می‌رسد و چنانچه پس از این مدت کاندیداها به تبلیغات خود ادامه دهند تخلف مرتکب شده و حتماً به آن رسیدگی می‌شود.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5989
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای بیش از ۸۷۵ هزار نفر در شهرستان کرمانشاه واجد شرایط رای دادن هستند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.