7
رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت:

اگر می خواهید کشور اقتدار داشته باشد، باید مشارکت حداکثری در انتخابات داشته باشیم

  • کد خبر : 5739
  • ۱۶ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۳
اگر می خواهید کشور اقتدار داشته باشد، باید مشارکت حداکثری در انتخابات داشته باشیم
دکتر علی شعبانی «رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه»، پیش از ظهر امروز در نشست فرمانداران، شهرداران وبخشداران استان با استاندار کرمانشاه، در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد .

به گزارش خبرنگار چکاوک نیوز، از کرمانشاه: دکتر علی شعبانی «رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه»، در نشست فرمانداران، شهرداران وبخشداران استان با استاندار کرمانشاه، اظهار کرد: امسال کشور ما رویداد بسیار مهمی به نام انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را در پیش رو دارد که مقام معظم رهبری آن را مظهر قدرت ملی دانستند و اگر می‌خواهیم کشور مقتدر باشید باید مشارکت حداکثری در پای صندوق های رای داشته باشیم.

شعبانی با اشاره به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری یازدهم اسفندماه برگزار می شود، تأکید کرد: زیرساخت‌های ارتباطی شعب اخذ رأی باید تا قبل از آن زمان تأمین شود.

وی در ادامه گفت: انتخابات امسال کشورمان مستقیماً به امنیت و اقتدار کشور رقم خورده است در این راستا چهار راهبرد «سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت»، توسط رهبر معظم انقلاب بیان شده که باید در دستور کار مستقیم مجریان انتخابات قرار بگیرد.

مهمترین وظیفه مسئولان مشارکت مردم است:
شعبانی نشست امروز با فرمانداران، بخشداران و شهرداران را با هدف ارتباط مستقیم این مسئولین با مردم عنوان کرد و افزود: اهمیت این جلسه فرصت اندک باقی مانده ای است که تا زمان برگزاری انتخابات در یازدهم اسفند ماه داریم که مهم‌ترین رکن و وظیفه مسئولان افزایش مشارکت مردم است.

دشمن سعی در ناامیدی مردم دارد:
رییس ستاد انتخابات استان با اشاره به حمله تروریستی اخیر در مزار شهدای کرمان، گفت: دشمن مردم سرزمین ما را به شهادت می‌رساند و در کنار آن با انجام عملیات جنگ روانی سعی در ناامیدی مردم دارد تا بتواند قدرت ملی را کاهش دهد، انجام درست و به موقع فرآیند انتخابات تکلیف شرعی است و وظیفه داریم تا به راهبردهای انتخاباتی مد نظر مقام معظم رهبری عمل کنیم و فرمانداران، بخشداران و دهیاران باید خود را در مقابل افزایش مشارکت در انتخابات مسئول بدانند، و ما به عنوان مجریان و مسئولین انتخابات باید اصل بی طرفی را رعایت کنیم زیرا در سلامت انتخابات مهم است.

با مجریان انتخاب که فعالیت خاص انتخاباتی داشته باشند برخورد می شود:
رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه تأکید کرد: از هیچ یک از مجریان انتخابات پذیرفته نمی شود که امکانات خاصی را در اختیار کاندیدها قرار دهند، هر کس حق رأی خود را دارد اما با افرادی که جز‌‌و مجریان انتخابات هستند و بخواهند فعالیت و تبلیغاتی انتخابات خاصی را داشته باشند برخورد خواهیم کرد.

وی در ادامه از شهرداری‌ها خواست، با استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی فضاسازی شهری را در آستانه انتخابات داشته باشند این ظرفیت در ارتباط مستقیم با مردم می تواند اثر گذار باشد، در این رابطه استان کرمانشاه هنرمندان توانمندی دارد که حوزه هنری و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آمادگی دارند تا با استفاده از این ظرفیت اهمیت حضور در انتخابات را تبیین کنند زیرا هنر می‌تواند با زبان ساده مفاهیم را به عموم مردم انتقال دهد.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه معتقد بود: فضای جامعه امروز ما نیازمند شادی و نشاط است و باید در مراسماتی مانند اعیاد رجب و شعبانیه و دهه مبارک فجر به صورت گسترده مراسمات در کلیه شهرستانها برگزار شود.

فرایند انتخابات مورد تأیید وزیر کشور بوده:
شعبانی فرآیند انتخابات را در استان تا امروز خوب عنوان کرد و افزود:
فرایند انتخابات مورد تأیید و رضایت وزارت کشور بوده و هر یک از ما در روند برگزاری انتخابات سفیران تبیین انتخابات هستیم.

انتخابات امسال کشور به صورت آنلاین خواهد بود:
این مسئول به ضرورت تأمین زیرساخت‌های لازم برای حوزه‌های شعب اخذ رأی اشاره کرد و افزود: در زمان انتخابات وضعیت اینترنت و آنتن دهی شعب اخذ رأی بررسی شود، انتخابات امسال در کشور ما به صورت آنلاین خواهد بود و افراد می‌توانند با شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت و گذرنامه رأی دهند و دیگر مُهری در شناسنامه درج نخواهد شد.

برگزاری انتخابات وظیفه کل مردم کشور است:
شعبانی در خاتمه سخنانش، برگزاری فرایند انتخابات را تنها وظیفه معاونت استانداری ندانست و افزود: همه مردم کشور در قبال انتخابات وظیفه دارند، کلیه وزارتخانه ها، ادارات، موسسات دولتی و شهرداران موظفند کارکنان خود را در اختیار انتخابات قرار دهند، این تکلیف قانونی است.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5739
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای اگر می خواهید کشور اقتدار داشته باشد، باید مشارکت حداکثری در انتخابات داشته باشیم بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.