0
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی‌اکرم‌(ص) استان کرمانشاه گفت: 

افتتاحیه راهیان نور در سالروز عملیات بازی دراز

  • کد خبر : 4424
  • 12 مارس 2023 - 16:09
افتتاحیه راهیان نور در سالروز عملیات بازی دراز
سرهنگ پاسدارسعید بهشتی‌راد، با اشاره به نامگذاری بیستم اسفندماه به عنوان راهیان نور به دلیل سفر مقام معظم رهبری به مناطق عملیاتی در سال 75، اظهار داشت: امروز راهیان نور منشأ بسیاری از حرکت‌های جهادی ‌و انقلابی شده و در زمینه انتقال فرهنگ ایثار و شهادت اثرات بسیار خوبی داشته است.

به‌گزارش‌پایگاه‌خبری #چکاوک_نیوز؛ سرهنگ بهشتی راد افزود: شعارهای انقلاب بر محور اسلام ناب و دفاع از اسلام بود، دشمنان اسلام این پدیده را برای خود و منافعشان تهدید می‌دانستند و از هر توطئه‌ای علیه نظام دریغ نکردند.

بهشتی‌راد با اشاره به اینکه دفاع مقدس جنگ تمام عیاری علیه ملت ما بود گفت: با توجه به اینکه انقلاب براساس ایدئولوژی اسلام ناب بود، ملت پای نظام ایستادند و بسیج مردمی همه‌جانبه‌ای را با فرمان حضرت امام(ره) و به تبعیت از ایشان به راه انداختند و با تمام وجود برای دفاع از انقلاب پای کار آمدند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی‌اکرم‌(ص) استان کرمانشاه در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه هر توطئه‌ای که دشمن علیه نظام داشته به برکت حضور مردم و تدبیر حکیمانه امام(ره) و مقام معظم رهبری خنثی شده است، گفت: اکنون دشمن دست به دامن افرادی شده که ما از نام بردن آن‌ها معذوریم و این افراد طرد شده مردم هستند و برای خود هیچ هویتی قائل نیستند و این افول دشمن را نشان می‌دهد.

سرهنگ بهشتی راد، با اشاره به موفقیت‌های روزافزون کشورمان در زمینه دیپلماسی گفت: توافق ایران با عربستان پیروزی برای ملت ایران است و این موفقیت‌ها ادامه دارد.

معاون‌هماهنگ‌کننده‌سپاه‌نبی‌اکرم (ص)،در ادامه گفت: در اتفاقات چند ماه گذشته دشمن تمام داشته‌های خود را در جنگ ترکیبی به میدان آورد و از هر توطئه‌ای استفاده کرد، اما با حضور پرشور مردم در ۲۲ بهمن تمام این توطئه‌ها خنثی شد.

نشست خبری سپاه نبی اکرم ص

در‌ادامه‌،رییس‌سازمان‌ارودیی‌راهیان‌نوراستان‌کرمانشاه‌گفت: 

“راهیا نور برنامه ای برای مقابله با تهدیدات نرم دشمن”

سرهنگ یونس عزیزی از پیش‌بینی بازدید ۲.۵ میلیون نفر از یادمان‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه خبر داد و افزود: تا امروز دو میلیون نفر از یادمان‌های دفاع مقدس بازدید کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود بازدید ها تا پایان فروردین ۱۴۰۲ به دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برسد.

سرهنگ عزیزی، افزود: زمانی جنگ سخت افزاری بود اما اکنون راهیان نور برنامه‌ای برای مقابله با تهدیدات نرم دشمن است، در استان خوزستان اماکن اسکان در اختیار استان‌ها قرار گرفته اما در استان کرمانشاه تمام مکان‌ها توسط قرارگاه راهیان نور سپاه کرمانشاه میزبانی و مهمانی می‌شود.

عزیزی با بیان اینکه در افتتاحیه راهیان نور امسال در سالروز عملیات بازی دراز ۳۱ هزار و ۷۴۲ نفر شرکت کردند، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰هزار نفر از اقشار مختلف به مناطق عملیاتی غرب و ۲۰۰۰ نفر از دانشجویان به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شده‌اند.

رئیس سازمان اردویی و راهیان نور سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه در استان کرمانشاه هشت یادمان دفاع مقدس وجود دارد افزود: از ابتدای سال تاکنون دو میلیون نفر از یادمان‌ها بازدید کرده اند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۲ نیز این تعداد به دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برسد.

سرهنگ عزیزی در ادامه گفت: از ۲۴ اسفند تا سوم فروردین ماه ۱۴۰۲ قشر محلات به مناطق عملیاتی جنوب  اعزام می‌شوند و برنامه‌ریزی شده خودروهای شخصی هر شهرستان به صورت هدفمند به مناطق عملیاتی خوزستان اعزام شوند، دو اردوگاه نیز برای این افراد در نظر گرفته شده است اما برای هماهنگی و معرفی باید به مراکز اردویی راهیان نور شهرستان‌ها مراجعه شود که به صورت رایگان از این امکانات استفاده کنند.

راهیان نور بهترین راه برای تبیین دفاع مقدس است:

بهشتی‌راد دفاع مقدس را گنجینه نامید و افزود: باید با تمام توان واقعیت‌های دفاع مقدس را برای آیندگان تبیین کنیم، راهیان نور بهترین راه برای تبیین دفاع مقدس است و مقام معظم رهبری بنیانگذار راهیان نور هستند و این برای دستیابی به اهداف مهمی بوده است، به برکت سفرهای راهیان نور افرادی متحول شدند، راهیان نور ابتدا بیشتر در جنوب کشور مرسوم بود اما در سال ۸۹ مقام معظم رهبری بر توسعه راهیان نور به سایر مناطق عملیاتی همچون غرب نیز تأکید کردند. ‌

این مسوول در ادامه گفت: در استان کرمانشاه شش یادمان مربوط به سپاه و دو یادمان مربوط به ارتش وجود دارد، و یکی از پربازدیدترین یادمان‌های کشور یادمان بین‌المللی مرصاد است که سال گذشته بیش از یک میلیون نفر از این یادمان بازدید کردند.

راهیان نور کرمانشاه چهار فصل برگزار می شود: 

سرهنگ بهشتی‌راد با بیان اینکه سازمان اردویی راهیان نور استان کرمانشاه در سال‌های اخیر رتبه نخست امکانات را در کشور داشته است گفت: اردوهای راهیان نور کرمانشاه از این به بعد به صورت چهار فصل و در تمام فصول سال برگزار می‌شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه نبی اکرم (ص)، استان کرمانشاه با اشاره به یادمان‌های دفاعیه شفاهی مقدس استان گفت: یادمان مرصاد، بازی دراز، شهید بهشتی در قصرشیرین، مطلع الفجر گیلانغرب، شهدای ۲۶ مرداد پاوه و پادگان بانه‌دار شیخ صله و دو یادمان شهید شیرودی و پادگان ابوذر مربوط به ارتش در استان وجود دارد، آماده بازدید ‌و زیارت علاقه مندان می باشد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4424
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای افتتاحیه راهیان نور در سالروز عملیات بازی دراز بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.