10
هوانیروز کرمانشاه

برگزاری چهل ودومین سالگرد شهادت خلبان وارسته شهید شیرودی در محل شهادتش

  • کد خبر : 4850
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲:۳۱
برگزاری چهل ودومین سالگرد شهادت خلبان وارسته شهید شیرودی  در محل شهادتش
مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید شیرودی درمکانی نورانی وبجای مانده از دوران دفاع مقدس وباحضور گسترده مردم خداجوی و قدرشناس، خانواده های معظم ایثارگران، همرزمان شهدا، کاروانهای زیارتی راهیان نور، مقامات ارشد دولتی واستان وشهرستان، نماینده مردم در مجلس، ائمه جمعه وجماعات وفرماندهان عالی رتبه نظامی وانتظامی وخانواده وفرزند شهید شیرودی مراسم چهل ودومین سالگرد شهادت خلبان وارسته در محل شهادتش، سرپل ذهاب در فضایی اکنده از عطر شهدا وبا عظمت خاصی وبا اجرای زیبا واستادانه مجری توانمند شبکه های سراسری وزاگرس سرکار خانم زهره السادات حسینی وبا سخنرانی امیر سرتیپ دکترقربانی ومداحی حاج داوود احمدی نژاد وخاطره گویی امیر سرتیپ نوری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ سرهنگ رحیم عینی فرمانده پایگاه یکم هوانیروز منطقه غرب ارتش، در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمام شهدای انقلاب و دفاع مقدس خصوص شهید علی اکبر شیرودی و خیرمقدم کاروان های راهیان نور از سراسر کشور ،خانواده های معظم و معزز شهدا به یادمان شهید شیرودی و حضور فرماندهان لشکری و مسئولین کشور اظهار داشت:سالگرد شهادت شهید تیزپرواز هوانیروز ارتش شهید شیرودی را برای چهل و دومین سال در محل یادمان این شهید برگزار می کنیم.

سرهنگ عینی

وی به شخصیت شهید شیرودی اشاره کرد که به گفته رهبر انقلاب اولین نظامی بود که رهبر انقلاب در نماز به ایشان اقتدا کردند همچنین شهید شیرودی خلبان شجاع و غیور و متدین هوانیروز ارتش است که دوشادوش سایر رزمندگان در نبرد با بعثیان جنگید و در هشتم اردیبهشت ماه به فیض شهادت نایل آمد.

امیر سرتیپ هوانیروز دکتر یوسف قربانی در ادامه مراسم ضمن گرامیداشت شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی ، شهدای مدافع حرم ، شهدای مدافع وطن و امنیت  ، مدافع سلامت و خصوصا شهید علی اکبر شیرودی ،گفت:شهادت چندین بار در قرآن کریم آمده و در آیات مختلف به مقام شهید اشاره شده است ، لذا هرکسی که خداوند را دوست داشته و می خواهد با او معامله کند ، از جان و مال و زندگی خود می گذرد و جان خود را در طبق اخلاص می گذارد شهید می شود.

وی با بیان اینکه، نام و یاد شهدا در این برهه از زمان یک جهاد لازم و ضروری است،گفت:شهادت نصیب هرکسی نمی شود ، اگر شهید شیرودی در آن زمان به شهادت رسید در این زمان هم شهید سلیمانی ها به شهادت می رسند و این از رویش های انقلاب است.

امیر سرتیپ هوانیروز دکتر یوسف قربانی

امیر قربانی گفت: دادن جان و گرفتن پاداش بهشت بهترین معامله ای است که توسط شهدای ما با علم و  آگاهی انتخاب شده است .

وی تصریح کرد: شهید شیرودی آگاهانه راه شهادت را با ذوب در ولایت مداری انتخاب کرد و با برگرداندن درجه تشویقی فقط برای لبیک به اذن امام و برای دفاع از اسلام و انقلاب به میدان می آید.

وی ضمن‌یادآوری اینکه شهید شیرودی یکسال و اندی در دفاع مقدس حضور داشته ولی بالاترین ساعت پرواز را ثبت کرده است،گفت: شهدای ما سرمایه های بودند که هم در زمان حیات و هم در زمان شهادتشان برای کشور امنیت آفرین هستند.

امیر قربانی گفت: رژیم بعث عراق در روزهای اول جنگ تحمیلی با پشتیبانی تمام دنیای استکبار به کشور حمله می کند ولی کشوری که تازه انقلاب کرده در مقابل این دشمن تادندان مسلح می ایستد و به پیروزی می رسد که حاصل معجزه الهی ، امدادهای غیبی ، غیرت و شجاعت مردم و قدرت نیروهای مسلح بود.

وی افزود: ما ۴۳ سال است که در سخت‌ترین سطح تحریم ها قرار داریم ، لذاوجهاد تبیینی که رهبر انقلاب فرمودند در همین یادواره های شهدا باید انجام گیرد و مسئولین در این مراسمات شرکت کنند.

 

همچنین اگر فرهنگ ایثارو شهادت در جامعه نهادینه شود دشمنان این مرز و بوم نمی توانند به این آب و خاک نگاه چپ کنند.

وی اذعان کرد: در سرپل‌ذهاب ارتفاعات بازی دراز تحت تسلط دشمن بعثی بود ولی با رشادت نیروهای مسلح ما این ارتفاعات از لوث دشمن پاکسازی شد.

امیر قربانی تاکید کرد: امروز ما بدون هیچ واهمه ای با آمریکا مقابله می کنیم در حالیکه یک زمانی کسی توان ایستادن در برابر آمریکا را نداشت ، در دکترین دفاعی و راهبرد ابرقدرت های پوشالی جهان نقش جمهوری مشخص است .

امیر قربانی گفت: در سال ۹۳ داعش تا ۴۵کیلومتری مرزهای غربی کشور پیش آمدند اما با اقتدار دفاعی نیروهای مسلح ما جرات نزدیک شدن به مرزهای ما را نداشت و امروز جمهوری اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار دارد.

ایشان بیان کرد: رهبر انقلاب سال هاست که به تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی اشاره می کنند و ما باید بصیرت و هوشیارانه با این تهاجمات مقابله کنیم .

وی خاطرنشان کرد: دشمن در سال گذشته با ایجاد فتنه از جوانان ما برای خود خاکریز درست کردند اما این نقشه و توطئه هم نقش برآب شد چون کشتی‌بان جمهوری اسلامی به خوبی نقشه های دشمن را می شناسند .

وی اظهار داشت: شهدای ما کار خود را کردند و تو دهنی بزرگی به دشمن زدند و امروز افسران ما باید در جنگ نرم همان راه شهدا را ادامه دهند و به دشمن تو دهنی بزنند.

امیر یوسف قربانی فرمانده  هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: خانواده های معظم شهدا بهترین الگو برای ما هستند که با این فضاهای مسموم در جنگ نرم مقابله کنیم.

وی یادآور شد: هوانیروز ارتش در زلزله کرمانشاه در سیل گلستان و لرستان مصداق رحماء بینهم است و به مردم کمک رسانی کردند.

وی ادامه داد: مستشاران زمانی می گفتند اگر ما ایران را ترک کنیم ناوگان هوایی ایران فلج می شود اما امروز می بینیم که چه پیشرفتی در ناوگان هوایی کشور بدست آمده است .

همچنین امروز سامانه دید در شب که مختص چند کشور محدود است بادست پرتوان جوانان کشور برروی هلی کوپترهای ما نصب شده است و با وجود تحریم‌های بسیار ناوگان هوایی کشور امروز قدرتمندترین ناوگان غرب آسیاست.

ایشان بیان کرد: در حوزه موشک به پیشرفتی دست یافته ایم که در تاریکی مطلق بصورت نقطه زن دشمن را نابود می کند و این موشک ها لرزه بر اندام دشمنان انداخته است .

ایشان تاکید کرد: ما به کمک شرکت های دانش بنیان در بخش های مختلف حتی آماده ارسال تجهیزات به کشورهای همسایه هستیم.

امیر قربانی گفت: نیروی زمینی همیشه قهرمان ارتش در ۲۴ ساعت از غربی تمرین نقطه کشور به شرقی تمرین نقطه کشور نقل مکان می کند که نشان از اقتدار ما دارد.

و در آخر از تعدادی از خانواده های معظم شهدا وایثارگران وپیشکسوتان تجلیل و با توزیع بسته های فرهنگی و پذیرایی بهداشتی و برپایی غرفه های نظامی ودفاعی که به همت وباتلاش روابط عمومی پایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه برای حاضرین در مراسم پیش بینی شده بود ،قدردانی شد.

در پایان این مراسم امیر قربانی؛ باحضور بین مردم و دیدار چهره به چهره وشنیدن صحبت ها ودرددلهای مردم فضایی دوستانه و خدمتی بی منت وصادقانه بوجود آورده بود و اظهار داشت:امروز نیروهای مسلح کشور اعم از سپاه و ارتش و انتظامی در اوج عزت و اقتدار قرار دارند و با همکاری و همدلی لرزه بر اندام دشمنان می اندازند.

قدردانی از خانواده شهدا و ایثارگران

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4850
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای برگزاری چهل ودومین سالگرد شهادت خلبان وارسته شهید شیرودی در محل شهادتش بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.