9

بازدید ۲.۲ میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه در ایام نوروز

  • کد خبر : 4539
  • ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۵
بازدید ۲.۲ میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه در ایام نوروز
در بین جاذبه‌های تاریخی استان کرمانشاه، تاق‌بستان، بیستون و معبد آناهیتا در صدر پر بازدیدها قرار داشتند. همچنین گردشگران استقبال بسیار خوبی هم جاذبه‌های طبیعی استان کرمانشاه و سراب‌ها و تفرجگاه‌ها داشتند.

داریوش فرمانی سرپرست میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان کرمانشاه در نوروز امسال ۱۰ درصد رشد داشته است و در این ایام دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه بازدید کردند.
وی به پایان تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ اشاره کرد و افزود: در نوروز امسال تلاش کردیم تا با همکاری دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه، نوروزی خوب و متفاوت را برای گردشگران رقم بزنیم تا کرمانشاه را به یک مقصد گردشگری تبدیل کنیم.
وی افزود: برنامه‌های متنوع و با نشاطی را در نقاط مختلف استان کرمانشاه و بویژه مناطق گردشگر پذیررا برگزار کردیم.
سرپرست میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: با شروع سفرهای نوروزی مراسم بدرقه اولین مسافران نوروزی استان کرمانشاه و مراسم استقبال از اولین گروه میهمانان نوروزی را در محل راه‌آهن و فرودگاه برگزار کردیم.
فرمانی ادامه داد: همچنین به منظور معرفی هرچه بهتر استان کرمانشاه و خدمات‌دهی به گردشگران نوروزی، طی هماهنگی صورت گرفته با شرکت مخابرات، به هنگام ورود هر مسافر نوروزی به استان کرمانشاه یک پیامک خوش آمدگویی و لینک سامانه “کرمانشاه گشت” برای او ارسال می‌شد و مسافران نوروزی می‌توانستند با ورود به این سامانه، اطلاعات کاملی را در رابطه با مراکز اقامتی، پذیرایی، بین‌راهی، جاذبه‌های گردشگری تاریخی، فرهنگی، طبیعی، مذهبی و … و نیز شهرستان‌های مختلف استان کرمانشاه دریافت کنند.
وی افزود: یکی دیگر از اقداماتی که پیش از شروع سفرهای نوروزی برای معرفی بهتر استان کرمانشاه انجام شد، برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در ورودی شهرها و پایگاه‌های ملی و جهانی استان کرمانشاه بود که در آن رشته‌های بومی و اصیل صنایع‌دستی استان کرمانشاه به گردشگران و مسافران عرضه می‌شد.
سرپرست میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: برگزاری نوروزگاه در پایگاه‌های ملی و جهانی استان کرمانشاه از دیگر برنامه‌های نوروز امسال در استان بود.
فرمانی ادامه داد: در پایگاه میراث جهانی بیستون برای اولین‌بار با حضور بخش خصوصی برنامه‌های متنوعی همچون صخره‌نوردی، بالن‌سواری، پاراگلایدر سواری، سالن تیراندازی، زیپ‌لاین، نمایشگاه صنایع‌دستی، سیاه چادر و کمپ اسکان برپا شد.
وی افزود: در پایگاه ملی تاق‌بستان هم جشنواره‌هایی تحت عنوان هلال نوروز، دف‌نوازی، تنبورنوازی، برپایی خیمه معرفت، شاهنامه‌خوانی کودکان، نمایشگاه عکس‌های قدیمی تاق‌بستان و … را برگزار کردیم.
سرپرست میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: در مجموع طی نوروز امسال تلاش شد تا فعالیت‌های چشمگیری را با تنوع و جذابیت در سطح استان کرمانشاه برپا کنیم.
فرمانی با بیان اینکه در نوروز امسال آمار بازدید از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه رشدی ۱۰ درصدی نسبت به مشابه سال قبل داشت، گفت: طی این ایام جمعا دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه بازدید کردند.
وی افزود: در بین جاذبه‌های تاریخی استان کرمانشاه، تاق‌بستان، بیستون و معبد آناهیتا در صدر پر بازدیدها قرار داشتند. همچنین گردشگران استقبال بسیار خوبی هم جاذبه‌های طبیعی استان کرمانشاه و سراب‌ها و تفرجگاه‌ها داشتند.
سرپرست میراث فرهنگی استان کرمانشاه به تمهیدات در نظر گرفته شده برای اسکان مسافران نوروزی در سطح استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با همکاری برخی دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر همچون شهرداری و آموزش و پرورش، در ایام عید نوروز مشکلی برای اسکان مسافران نوروزی نداشتیم.
فرمانی ادامه داد: در این ایام تعداد ۳۲۳ هزار نفر در مراکز اقامتی استان کرمانشاه شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، خانه مسافرها، میهمانپذیرها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، هتل بوتیک‌ها، سه کمپ شهرداری در پارک‌های شاهد، شرقی و شبدیز و ۱۱۰ مدرسه استان کرمانشاه اسکان داده شدند.
وی افزود: همچنین به منظور ارائه خدمات مطلوب به گردشگران نوروزی با تشکیل تیم‌های گشتی بصورت منظم از مراکز اقامتی، پذیرایی، بین‌راهی و دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمانشاه بازدیدهایی صورت گرفت.
سرپرست میراث فرهنگی استان آمار بازدیدهای نظارتی در این ایام را حدود هزار مورد اعلام کرد و گفت: طی این بازدیدها برای ۹۳ مرکز به دلیل حسن ارائه خدمات به گردشگران حکم تشویقی صادر شد.
فرمانی با بیان اینکه در این بازدیدها فعالیت ۱۰مرکز هم به دلیل تخلف تعطیل و تعلیق شد، گفت: برای ۹۰ مرکز هم تذکر و برای ۲۲ مرکز هم اخطار کتبی صادر شد.

 

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4539
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای بازدید ۲.۲ میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه در ایام نوروز بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.