7
اقتصاد گردشگری:

ایجاد باور اقتصادی درحوزه گردشگری و افزایش درآمد در کرمانشاه

  • کد خبر : 3645
  • ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۶
ایجاد باور اقتصادی درحوزه گردشگری و افزایش درآمد در کرمانشاه
مسعود رنجبر مدیرعامل شرکت گردشگری سرزمین سفر (land travel) در نشست اختصاصی گردشگری گفت: ایجاد باور اقتصادی درحوزه گردشگری استان کرمانشاه موضوع بسیار مهمی است که تا به حالا به آن بی‌توجهی شده است

شرکت سرزمین سفر این توانایی دارد که در حوزه اقتصاد گردشگری برای کرمانشاه ارزآوری کند و به اشتغال کرمانشاه کمک شایان نماید و در راستای کمک به اهداف قرارگاه استان کرمانشاه تاثیرگذار باشد به شرطی مسولین ارشد محترم در این راستا ما را حمایت نمایند.
به گزارش چکاوک نیوز، مدیرعامل شرکت گردشگری سرزمین سفر گفت: چه بستر و کمکی به شرکت‌های خصوصی می‌شود تا بستر فن‌تورهای ۱۵ کشور مختلف فراهم نمایم تا از کرمانشاه بازدید نمایند.
رنجبر ادامه داد: هرچند کرمانشاه در حوزه گردشگری توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد که نیاز است که با تمرکز بر آنها شرایط را برای رونق گردشگری و در نهایت ورود گردشگر به استان کرمانشاه فراهم کنیم.
وی افزود: لذا همه ما باید باور کنیم که از مسیر توسعه گردشگری می‌توان درآمدهای قابل توجهی را برای کرمانشاه به دست آورد.
مدیرعامل شرکت گردشگری سرزمین سفر گفت: آژانس‌های گردشگری در این بین نقش بسیار مهمی دارند و می‌توانند با جذب توریسم و راه‌اندازی تورهای داخلی و خارجی گردشگری، به رونق این صنعت سفید گردشگری کمک دوچندانی کنند.
رنجبر ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر اغلب آژانس‌های گردشگری استان کرمانشاه فعالیت چندانی در حوزه تورگردانی ندارند و صرفاً به فروش بلیط هواپیما کرمانشاه – تهران بسنده می‌کنند.
وی افزود: امروزه درحوزه گردشگری بایستی ساختارمند شوند و در برند سازی نمایم تا برند شهری، اقتصاد هنر، اقتصاد ورزش و گردشگری سلامت توجه ویژه‌ای این مقام ارشد استان کرمانشاه داشته باشند که در آینده هر کدام از این کمیته‌ها امورات تخصصی مرتبط به خود را در سطح کرمانشاه پیش ببرند.
مدیرعامل شرکت گردشگری سرزمین سفر گفت: برای برندسازی در حوزه گردشگری استان کرمانشاه نیازمند به‌کارگیری رسانه‌های ملی و حتی بین‌المللی دارد، اما دعوت از فن‌تورهای خارج کشور برای بازدید از استان کرمانشاه از اهمیت وِیژه‌ای برخوردار است
رنجبر ادامه داد: برپایی سمینارهای بین‌المللی در این راستا نیاز داریم چون برای توسعه اقتصاد کرمانشاه راهی سهل‌تر از گردشگری نمی‌توانیم داشته باشیم تا گردشگری به جهش اقتصادی شهر کرمانشاه کمک نماید پس برپایی سمینارهای بین‌المللی داریم و در این راستا آژانس سرزمین سفر البته باهمکاری سایر دستگاه‌های فرهنگی مختلف این تواننمندی را دارد تا رویدادهای متنوعی را تعریف نماید تا شاهد رشد تعداد گردشگران ورودی به کرمانشاه باشیم.
وی افزود: پیشنهاد داده می‌شود رویدادها به منظور جذب گردشگر و بهره‌برداری اقتصادی در کرمانشاه تعریف نمایم در صورت موافقت این مقام ارشد و ادارات و نهاد‌های ذی‌ربط که دبیرخانه دائمی این رویداها از قبیل روز کرمانشاه، هفته فرهنگی کرمانشاه، برپایی جشن‌های مختلف و برگزاری فستیوال‌های بین‌المللی موسیقی و ورزشی از جمله سنگنوردی کرمانشاه راه‌اندازی بشود تا آنها را به صورت سالانه یا دوسالانه در سطح ملی و بین‌اللملی به میزبانی کرمانشاه برگزار شود.

مدیرعامل شرکت گردشگری سرزمین سفر گفت: قطعاً همکاری و تعامل دستگاه‌های فرهنگی به توسعه گردشگری و به تبع رونق اقتصادی بخش‌های مختلف استان کرمانشاه کمک خواهد کرد.
رنجبر به اثرات جهانگردی اشاره کرد و افزود: توسعه جهانگردی از جهت اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد برای ساکنان یک منطقه مفید واقع شود حضور بازدیدکنندگان در هر کشوری بر الگوی زندگی افراد بومی تأثیر می‌گذارد. بازدید کنندگان نیز تحت تأثیر فرهنگ آن شهر قرار خواهند گرفت.
وی به نقش گردشگری و اشتغال استان اشاره کرد و گفت: امروزه صنعت گردشگری نقش بسیار مهمی در اشتغال¬زایی و درآمدزایی کشورها ایفا می‌کند. از آنجا که این صنعت به سرمایه‌گذاری سنگین اولیه نیاز ندارد، بنابراین با توجه بیشتر به آن می‌توان چرخ اقتصادی کشورها و استان کرمانشاه را به خوبی به گردش در آورد. چه اینکه از لحاظ اقتصادی سبب ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری و افزایش درآمد می‌شود.
مدیرعامل شرکت گردشگری سرزمین سفر گفت: يكي از اثرات مهم اقتصادي اين رشد سريع اشتغالزايي مي‌باشد كه در توسعه و گسترش فرصت‌هاي شغلي براي اقشار مختلف جامعه مؤثر بوده است.
رنجبر ادامه داد: گردشگری صنعتی خدماتی است که نیاز به تعداد زیادی نیروی انسانی در مقایسه باسایربخش‌ها دارد. نسبت کارکنان این صنعت در برابر مبالغ سرمایه‌گذاری شده؛ بسیار بالاست. به عبارت دیگرگردشگری؛ صنعتی کارطلب و اشتغال‌زاست.
وی افزود: صنعت جهانگردی افرادی را با مهارت‌های گوناگون به اشتغال در می‌آورد و یکی از طرق مؤثر برای غلبه بر مشکل بیکاری است. این صنعت مشاغل جدیدی را ایجاد می‌نماید .

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3645
  • نویسنده : فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای ایجاد باور اقتصادی درحوزه گردشگری و افزایش درآمد در کرمانشاه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.