1
رئیس کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه:

نشست خبری،هفتادمین سالگرد استقلال کانون وکلا دادگستری کر مانشاه

  • کد خبر : 4414
  • 11 مارس 2023 - 21:30
نشست خبری،هفتادمین سالگرد استقلال کانون وکلا دادگستری کر مانشاه
به مناسبت هفتادمین سالگرد استقلال کانون‌های وکلای دادگستری، نشست خبری رئیس کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری #چکاوک_نیوز؛ رئیس کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه: در زمان رژیم سابق کانون‌های وکلای دادگستری زیرمجموعه وزارت دادگستری بودند، تا اینکه ۷۰ سال پیش به پایمردی دکتر مصدق لایحه استقلال آن در مجلس به تصویب رسید. هرچند پس از تصویب، زخم هایی بر پیکره این کانون وارد شد، اما امروز به یک درخت تنومند تبدیل شده تا از مظلوم و ستم دیده دفاع کند.

روح‌اله وکیلی رئیس کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه با تأکید براینکه اگر کانون وکلا و وکیل مستقل نباشد نمی‌تواند از حقوق ستم دیده دفاع کند، گفت: ماهیت کانون مستقل و وکیل مستقل، سیاسی نیست و نباید به دید سیاسی به آن نگاه کرد، بلکه ماهیت این استقلال حقوقی است.

وکیلی عنوان کرد: ما و همکارانمان در مرکز وکلا هم‌نشینان کشتی دفاع از حق و عدالت هستیم که بر آنیم تا غبار از چهره عدالت بزداییم.

وی با اشاره به نقش وکیل در احقاق حق مظلوم، اعلام کرد: ما رسالت دفاع از قانون و قانونمداری را بر دوش می کشیم و در این راه راست قامت ایستاده ایم تا به همت مسندنشینان قضا و قانون موجبات احقاق حقوق مظلومان را فراهم کنیم.

کانون وکلای دادگستری کرمانشاه

رئیس کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه در بحث درجه بندی وکلا و برخی موارد دیگر افزود: اسم کانون وکلا هم آمده است که ساز ‌و کار آن در حال تدوین است و با تدوین آن از ناحیه کانون‌ها و اسکودا آن را عملیاتی خواهیم کرد. ما معتقدیم کانون های وکلای دادگستری ویترینی شیشه‌ای هستند و از نظارت‌ها هیچ ابایی نداریم.

وکیلی در پایان به اخبار منتشره در خصوص مسمومیت تعدادی از دانش آموزان کرمانشاهی پرداخت و گفت: به موجب بند نهم اصل سوم قانون اساسی، آموزش در کلیه سطوح و برای همه آن هم به نحو رایگان تصویب شده است و همچنین رئیس جمهور هم سوگند یاد کرده که پاسدار قانون اساسی باشند، بنابراین شرایط کنونی ایجاب می‌کند در خصوص شناسایی و برخورد با عامل و عاملان این حوادث دستور جدی صادر و با عنایت به توان مراجع اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی مسببین دستگیر شوند تا زمینه امنیت خاطر و آسایش را در خانواده ها ایجاد و مانع سوء استفاده معاندین شوند. ما هم به عنوان کانون وکلای دادگستری استان برای کمک به شناسایی عوامل آن با نهادهای امنیتی و قضایی استان وحمایت حقوقی و معاضدت قضایی از آسیب دیدگان به نحو رایگان اعلام آمادگی می کنیم.

در پایان این نشست از اصحاب رسانه با اهدای لوح و هدیه که توسط ریاست محترم کانون وکلای دادگستری استان تهیه گردیده بود تقدیر و تشکر به عمل آمد.

نشست خبری کانون وکلای دادگستری کرمانشاه

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4414
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای نشست خبری،هفتادمین سالگرد استقلال کانون وکلا دادگستری کر مانشاه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.