2
رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت:

اولین همایش تأمین مالی غرب کشور برگزار شد

  • کد خبر : 3794
  • 24 نوامبر 2022 - 18:58
اولین همایش تأمین مالی غرب کشور برگزار شد
کیوان کاشفی«، رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه» پیش از ظهر پنجشنبه« سوم آذر ماه ۱۴۰۱»در اولین همایش منطقه‌ای تأمین مالی غرب کشور که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: کرمانشاه به لحاظ تولید صادرات جایگاه خوبی دارد، هر سال رتبه پنجم صادرات را در استان داریم و اکثر صنعتهای ما کارشان با آدمهای خوش فکری هستند.

کاشفی معتقد بود، استفاده از ظرفیت بازار بورس راهی در جهت پویایی اقتصاد استان می باشد.

کاشفی ،رئیس اتاق بازرگانی گفت :با بیان اینکه بر اساس بررسی‌های مرکز مطالعات و پژوهش‌های اتاق کرمانشاه طی ۱.۵ سال اخیر یکی از بزرگترین معضلات بخش تولید، کشاورزی، خدمات و … تامین نقدینگی بوده است، گفت: طی سالیان اخیر اتکای اصلی ما برای تامین مالی به تسهیلات بانکی بوده است.

وی از چالش‌های تامین نقدینگی از بانک‌ها یاد کرد که هرچقدر به سمت شهرهای کوچک و محروم برویم این مشکلات تشدید می‌شود که عمدتا نیز شامل رویه‌های سخت بانکی، سخت‌گیری‌ها در زمینه وثایق و … است.

عضو هیات رییسه اتاق ایران یکی از بهترین روش های تامین مالی که می‌تواند جایگزین تسهیلات بانکی باشد را استفاده از ظرفیت بازار سرمایه دانست که کمتر در کرمانشاه مورد توجه بوده است.

رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه در ادامه گفت: امسال واحدهای تولیدی در بخش خصوصی برای تأمین مالی  به تسهیلات بانکی متکی بودند و با وجود سیاست‌های موجود در ساختار بانکی سعی شده اند علاوه بر استفاده از این تسهیلات استفاده از بازار سرمایه را برای فعالان این حوزه یادآوری کنیم.

این مسئول در ادامه گفت:  استان کرمانشاه رتبه نهم کشور را در زمینه حجم معاملات بازار سرمایه داراست، و رتبه ۲۶ کشور در زمینه استفاده از این بازار را داریم که با افزایش استفاده از  این ظرفیت می‌تواند در تأمین مالی بخش تولید نیز موثر باشد، یعنی واحدهای ما نتوانسته اند استفاده لازم را داشته باشند.

کاشفی استفاده از ظرفیت بازار بورس را در تأمین مالی حوزه تولید امری ضروری در راستای پویایی اقتصاد استان دانست و افزود: تفاهم‌نامه‌ همکاری با بورس منطقه‌ای کرمانشاه منعقد شده که خروجی آن برگزاری همایش منطقه‌ای تأمین مالی غرب کشور است.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3794
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای اولین همایش تأمین مالی غرب کشور برگزار شد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.