4
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت:

ساماندهی محلات حاشیه نشین، با اولویت بندی و زمان کوتاه انجام شود

  • کد خبر : 5772
  • ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱:۳۵
ساماندهی محلات حاشیه نشین، با اولویت بندی و زمان کوتاه انجام شود
جلسه کارگروه ساماندهی قرارگاه حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیررسمی کرمانشاه، با اولویت ساماندهی منطقه آقا جان کرمانشاه، با حضور مسئولان ذیربط در سالن جلسات معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار چکاوک نیوز، از کرمانشاه: علی شعبانی «معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در این جلسه به ضرورت سرعت بخشیدن به برنامه‌های ساماندهی محلات حاشیه نشین، تاکید کرد و افزود: محلات حاشیه نشین کرمانشاه نیازمند توجه بیشتری برای ساماندهی است.

شعبانی در ادامه گفت: ساماندهی بخشی از طرح محله آقاجان در اولویت است و لازم است طی مدت زمان کوتاهی انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، با اشاره به اینکه کرمانشاه دارای چندین محلات حاشیه نشینی دیگر نیز هست که باید به یکایک این محلات توجه لازم صورت گیرد، ابراز داشت: دستگاه های مسئول پای کار باشندو وظیفه خود را در ساماندهی مناطق حاشیه نشین انجام دهند.
شعبانی در خصوص محله آقا جان معتقد بود، بتدریج سایر نیازهای محله آقاجان، از جمله ( ساخت مسجد، مکان‌های فرهنگی و بهداشتی) مرتفع شود و در این مسیر هر یک از دستگاه‌های اجرایی مسئول باید وظیفه خود را در قبال ساماندهی مناطق حاشیه نشین انجام دهد.

این مسئول تأکید، کرد: در سریع‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم را نسبت به سرانجام رساندن محلات حاشیه نشین با اولویت محله آقا جان در دستور کار قرار گیرد.

اولویت استاندار کرمانشاه رسیدگی به آسیبهای اجتماعی است:

ساماندهی محلات حاشیه نشین، با اولویت بندی و زمان کوتاه
شعبانی با اشاره به اینکه مشکلاتی هم سرراه وجود دارد، گفت: ترک فعل هر یک از مسئولان در بحث آسیب‌های اجتماعی بررسی می‌شود، قانون به صراحت بحث ترک فعل مسئولان را مشخص کرده و یکی از اولویت‌های استاندار موضوع رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی است.

شعبانی افزود: اهمیت موضوع آسیب‌های اجتماعی در شهر کرمانشاه به صورت واضح برای مدیران مشخص شده است اما برخی مدیران اولویت‌هایی دیگر دارند مانند کودکان کار و… را بهانه دارند.

مدیران متخلف به مراجع قضایی معرفی می شوند:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در ادامه، گفت: در خصوص موضوع کودکان کار جلساتی برگزارشده و به مدیران مربوطه فرصتی برای ارائه گزارش داده شده اما چنانچه اقدامات و گزارش رضایت بخش و قابل قبول نباشد مدیران متخلف به دستگاه قضائی معرفی می‌شوند.

این مسئول، تأکید کرد: تمام تلاش ما این است این موضوع ساماندهی مناطق حاشیه نشین کرمانشاه در زمان مشخص سرو سامان گیرد، مردم از مسئولان کار و تلاش جدی و شبانه روزی را مطالبه می‌کنند و هیچ‌گونه کوتاهی قابل قبول نیست، و فرصتی داده شود مردم هم در این بین نقش آفرینی کنند.

شعبانی خاطر نشان کرد: موضوع آسیب‌های اجتماعی از آن جهت حائز اهمیت است که نیازمند اقدام فوری بوده تا از آسیب و گرفتار شدن سایر افراد جلوگیری کند و هر یک از مسئولان باید تکالیف خود را انجام دهند.

حضور گروه های جهادی در محلات حاشیه نشین:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با اشاره به حضور گروه‌های جهادی در محلات حاشیه نشین، افزود: محلات ملاحسینی، آقاجان، کرناچی، تپه فتح علی خان، ملا حسینی و… شاهد حضور گروه‌های جهادی است که باعث سرعت بخشی به فعالیت‌ها شده‌اند.

شعبانی عنوان کرد: ساماندهی معتادین متجاهر، ضایعات فروشی‌ها، کودکان کار و… از جمله موضوعاتی است که در قرارگاه حاشیه نشینی بررسی می‌شود.
شعبانی در خاتمه سخنانش امیدوار بود، در زمان مشخص مشکلات حاشیه نشینی حل شود و این محلات سروسامان گیرد و مردم شاهد فضایی مناسب باشند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5772
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای ساماندهی محلات حاشیه نشین، با اولویت بندی و زمان کوتاه انجام شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.