8
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه:

«پوستر هفتمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر کرمانشاه رونمایی شد»

  • کد خبر : 5203
  • ۳۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴
«پوستر هفتمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر کرمانشاه رونمایی شد»
پوستر هفتمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان کرمانشاه با حضور فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص)، معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، جمعی از مدیران، فرماندهان نظامی و اصحاب رسانه در مجموعه بعثت کرمانشاه رونمایی شد.

به گزارش چکاوک نیوز؛ سردار بهمن ریحانی (فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، استان کرمانشاه) در این مراسم با اشاره فرا رسیدن ماه محرم و قرار گرفتن در آستانه تاسوعا و عاشورا، اظهار داشت: باید به جایگاه این روز و ارزش‌های این روز توجه داشت، مهمترین جلوه عاشورا که عرفان و حماسه آفرینی بود، امروز مهمترین امری که باید از عاشورا در جامعه به آن توجه کرد امر ولایتمداری به عنوان یک نیاز اصلی جامعه است.

سردار ریحانی تأکید کرد: درس واقعه عاشورا متوقف نشده و در جریان است،عاشورای سال ۶۱ هجری واقعه‌ای نبود که متوقف شود و این گرامی داشت هرساله برای آن است که نشان دهد ارزش‌های ما همان ارزش‌های عاشورای سال ۶۱ هجری است. و اگر عاشورا و درس عاشورا را همان طور که در سال ۶۱ هجری رقم خورده نبینیم بی شک لطمه خواهیم خورد چرا که صف بندی واقعه عاشورا صف بندی بین حق و باطل بود و امروز همان آرایش و صف بندی با تغییرات کمی و کیفی همچنان باید ادامه داشته باشد و حق جلوی ناحق ایستادگی کند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) در ادامه گفت: ماجرای غدیر نیز همانند واقعه عاشوراست و مباحث این واقعه که مربوط به اصل مهم امامت بوده کهنگی و تغییر پذیری نخواهد داشت و اگر اینگونه فکر نکنیم و اصل ماجرای غدیر و عاشورا را از یاد ببریم عقب خواهیم ماند.

این مسئول بیان داشت: نباید وقایع رخ داده در تاریخ را در حد زمان و مکان محدود خود ببینیم، باید در مقایسه با فضای امروز جامعه و با مصداق‌های امروز مقایسه کنیم و در نهایت بر همان اصل و اساس بر ارزش‌های اقدام شود.

رونمایی از پوستر هفتمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر کرمانشاه

سردارریحانی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص خطر رجعت در ارزش‌ها، عنوان کرد: سال‌هاست که مقام معظم رهبری رجعت در ارزش‌ها را مورد تأکید قرار داده و نسبت به این خطر باید هوشیار بود، دشمن در عرصه‌های مختلف با نام اسلام سعی در تغییر ذائقه مردم با الگوهای غربی دارد.

اصحاب رسانه در همه عرصه ها اثر گذار بوده:

سردار ریحانی در ادامه اصحاب رسانه را مجاهدان عرصه فرهنگ دانست و با اشاره به نقش رسانه در جامعه، گفت: اصحاب رسانه و قلم در جامعه در همه عرصه‌ها اثر گذار بوده و امروز اهل قلم و اصحاب رسانه همان افرادی هستند که در گذشته شمشیر مجاهدت دست گرفتند.

وی در ادامه به تبیین پنج مسئله مهمی که اصحاب رسانه باید در این مسیر حرکت کنند پرداخت و گفت: اولین مسئله تبیین شخصیت مقام معظم رهبری در حوزه ولایتمداری است زیرا دشمن از راه‌های مختلف قصد تضعیف این جایگاه را داشته چرا که با تضعیف این جایگاه می‌توانند بر کشور چیره شود اما این جایگاه و ولایتمداری باید به مردم شناسانده شود.

دستاوردهای انقلاب اسلامی نیازمند جهاد تبیین است:

ریحانی با بیان اینکه رسانه نباید در مقابل بیان حقایق کوتاهی کند، عنوان کرد: تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و قیاس آن با پیش از انقلاب با وجود جنگ و درگیری‌ها مسئله دیگری‌است که نیازمند تبیین است اما باید توجه داشت که یکی از بزرگترین نعمت‌های خدا دشمن‌های بزرگی بود که در سایه آنها به دستاوردهای بزرگ رسیدیم و امروز در جهان حرف برای گفتن داریم.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، استان کرمانشاه درادمه، گفت: مشکلات در جامعه بلا مانع است اما باید دانست که ریشه این مشکلات در نظام و انقلاب نیست بلکه به دلیل وجود برخی افراد ناکارآمدی است که با نفوذ در دستگاه‌های جریان ساز و تصمیم گیر به صورت آگاهانه یا نا آگاهانه در این مسیر اشتباه قرار گرفته‌اند.

سردارریحانی در ادامه، گفت: دشمن با اصل اسلام و دین کار دارند و دنبال از بین بردن ریشه‌ای ایران اسلامی است، دشمن بر اساس فضای شناختی و مجازی بر ذهن مردم ایران مسلط شده و در این مسیر نیز هزینه‌های زیادی کرده است اما خدا وعده داده اگر در راه حق محکم بمانیم و درست عمل کنیم پیروزیم و بر اساس این ایستادگی مردم بر حق بی شک یاری خدا از آن ماست و آینده روشن برای این انقلاب پیش بینی می‌شود.

رییس سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه، گفت:

هادی صحرایی رئیس سازمان بسیج رسانه کرمانشاه

 در آیین رونمایی از پوستر هفتمین جشنواره تولیدات رسانه‌ای ابوذر، امسال با برگزاری ۶ رویداد مهم همراه است که بازی دراز یکی از این رویداد‌ها بود و نتایج بسیار چشمگیری به همراه داشت.

هادی صحرایی افزود: رویداد بعدی «روز کرمانشاه» است که انتظار می‌رود با پیگیری مسئولین سالگرد عملیات مرصاد جزو روز ملی و تقویم رسمی کشور محسوب شود.

رئیس بسیج رسانه استان کرمانشاه تصریح کرد: محسوب شدن سالگرد عملیات مرصاد در تقویم رسمی تصویب شده، اما لازم است در شورای فرهنگی عمومی اصلی، صاحب رأی شود.

صحرایی بیان کرد: رویداد بعدی در هفته بسیج است که طی هفته اول آذر ماه برگزار می‌شود، دهه بصیرت و دهه فجر از دیگر رویداد‌ها است که در دی ماه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: چهار مورد از ۶ رویداد پیش رو تا قبل از آغاز جشنواره ابوذر برگزار می‌شود که اگر تولید محتوا‌هایش انجام شود جزو آثار جشنواره ابوذر می‌شویم.

وی با اشاره به واقعه مرصاد خاطر نشان کرد: این رویداد‌ها برای کرمانشاه از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در جلوه دادن آن‌ها کوشا باشیم و اجازه ندهیم که این وقایع در مقصد و مقطع‌های تاریخی مهم گم شود.

در ادامه این مراسم، محمد هادی صحرایی «رییس سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه»، اظهار داشت: این جشنواره در قالب ۱۳ بخش و با ۱۴ عنوان موضوعی در سطح استان برگزار می شود.

رییس سازمان بسیج رسانه استان امیدوار بود، بتوانیم مرحله استانی جشنواره ابوذر را تا قبل از بهمن ماه سال جاری در استان برگزار کنیم.

لازم به ذکر است: آثار برتر جشنواره استانی برای شرکت در جشنواره ملی رسانه‌ای ابوذر ارسال خواهند شد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5203
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای «پوستر هفتمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر کرمانشاه رونمایی شد» بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.