6
مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه؛

افزایش ظرفیت پالایشگاه کرمانشاه به ۴۰ هزار بشکه در روز

  • کد خبر : 3135
  • ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۵
افزایش ظرفیت پالایشگاه کرمانشاه به ۴۰ هزار بشکه در روز
آیین آغاز عملیات اجرایی افزایش ظرفیت پالایشگاه نفت کرمانشاه با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان کرمانشاه برگزار شد.

آیین آغاز عملیات اجرایی افزایش ظرفیت پالایشگاه نفت کرمانشاه با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان کرمانشاه برگزار شد.

افزایش ظرفیت پالایشگاه کرمانشاه به ۴۰ هزار بشکه در روزبا اجرای عملیات پروژه افزایش ظرفیت و توسعه کیفی فرآورده‌های نفتی شرکت پالایش نفت کرمانشاه، ظرفیت این پالایشگاه به ۴۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

آیین آغاز عملیات اجرایی افزایش ظرفیت این پالایشگاه که امروز (۲۵ تیر) با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان در محل این پالایشگاه برگزار شد.

به گزارش چکاوک نیوز، مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه با اشاره به سابقه تاریخی این پالایشگاه گفت: افتتاح این پالایشگاه در سال ۱۳۱۴ با ظرفیت ۴۲۰۰ بشکه در روز، بود و از سال ۱۳۴۸ با طراحی پالایشگاه جدید، این ظرفیت به ۱۵ هزار بشکه در روز رسید.

فرهاد‌ کاویانی با بیان اینکه در سال‌های بعد از جنگ تحمیلی با ایجاد تحولاتی در پالایشگاه ظرفیت آن به ۲۲ تا ۲۵ هزار بشکه در روز افزایش یافت، تاکید کرد: در آن زمان پالایشگاه همچنان در ساده ترین نوع بود.اما به دلیل شرایط جنگ و از آنجایی که در آن زمان پالایشگاه هنوز دولتی بود و محدودیت بودجه وجود داشت، این پروژه‌ها علی‌رغم پیگیری‌های صورت گرفته انجام نشد.

به گفته کاویانی، با واگذاری پالایشگاه به بخش خصوصی، مسائل مهمی از جمله تحقیق و توسعه، اجرای طرح‌های توسعه ای و مسائل زیست محیطی با جدیت مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مقرر شد ظرفیت پالایشگاه کرمانشاه به ۴۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد، افزود: در این راستا چند طرح مهم تعریف شد که با اجرای آنها علاوه بر افزایش ظرفیت، کیفیت محصولات تولیدی پالایشگاه( بنزین، گازوئیل و نفت و سفید) نیز به سطح یورو پنج می‌رسد و میزان تولید نفت کوره از ۵۰ درصد به ۲۲ درصد کاهش می‌یابد.

مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه تاکید کرد: در پالایشگاه کرمانشاه طرح هایی از جمله راه‌اندازی بخش تقطیر در خلا، تصفیه هیدروژنی، حذف بنزن از بنزین، تصفیه نفتای سبک و ایزومریزاسیون، تولید هیدروژن، تامین آمین، تصفیه آب‌های ترش، بازیافت گوگرد و تصفیه گازهای اسیدی اجرا خواهد شد که همه آنها برای ارتقا کیفیت محصولات لازم و ضروری است.

مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه اجرای این طرح‌ها را برای ارتقا کمی و کیفی پالایشگاه ضروری دانست و گفت: این پروژه قرار است ظرف مدت سه سال اجرا شود.

کاویانی ادامه داد: این پروژه در زمان ساخت برای سه هزار نفر و در زمان بهره‌برداری برای ۲۰۵ نفر به صورت مستقیم و هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی دارد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3135
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای افزایش ظرفیت پالایشگاه کرمانشاه به ۴۰ هزار بشکه در روز بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.