8
اردوگاه های راهیان نور برای ما یک ظرفیت است:

ستاد راهیان نور در استانداری کرمانشاه برگزار شد

  • کد خبر : 4268
  • ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲
ستاد راهیان نور در استانداری کرمانشاه برگزار شد
سرهنگ پاسدار سعید بهشتی راد« معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم(ص)، استان کرمانشاه در این جلسه، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، اظهار داشت: بحث راهیان نور مهمترین گنجینه برای فراموش نشدن رشادت‌های رزمندگان اسلام طی هشت سال دفاع مقدس است.

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ سرهنگ بهشتی با اشاره به اینکه فصل بهار، تابستان و پاییز سیکل زوار گردانی است، گفت: شش یادمان در خدمات گذاری سپاه و دو یادمان در ارتش انجام می‌شود، در کرمانشاه هشت اردوگاه و در خوزستان دو اردوگاه راه اندازی شده است، یادمان شهید شیرودی در فصل زمستان نیز هوایی معتدل دارند و امسال دانش آموزان از این زیارتگاه بازدید کردند.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، استان در ادامه گفت: در افتتاحیه راهیان نور کشور و سالروز فتح بازی دراز میزبان ۳۱ هزار و ۷۴۱ نفر در سراسر کشور بودیم، که یک عملیات فرهنگی در کشور شکل گرفت.

سرهنگ بهشتی در ادامه گفت: امسال مجموع ‌بازدید کنندگان از یادمان شهدا حدود دو میلیون نفر بود، همچنین در زیارتگاه های استان راوی و خادم مستقر، در طول سال فعال است.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، با اشاره به اینکه در اربعین هم اردوگاه های راهیان نور خدمات داشتند، اردوگاه های راهیان نور را یک ظرفیت دانست و افزود: یک سری مشکلات در خصوص اردوگاه ها داریم که نیاز به مساعدت دارد.

در ادامه سرهنگ یونس عزیزی «رئیس سازمان اردویی و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص)، استان کرمانشاه از پیش بینی بازدید ۲.۵ میلیون نفری از یادمان های دفاع مقدس غرب کشور تا پایان فروردین ماه سال ۱۴۰۲خبر داد و افزود: با تلاش‌های صورت گرفته اردوهای راهیان نور در مناطق عملیاتی غرب کشور رونق گرفته و از ابتدای سال تا امروز بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از یادمان‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه زیارت و بازدید داشته اند.

سرهنگ عزیزی، افزود: در تلاش هستیم تعداد بازدیدکنندگان از مناطق عملیاتی غرب کشور را به بیش از ۲ تا ۲.۵ میلیون نفر تا پایان فروردین ماه سال آینده افزایش دهیم.

وی در ادامه گفت: از ابتدای سال جاری ۱۸۹ هزار نفر در اماکن اقامتی اسکان یافته‌اند و برای تداوم این امر در طول سال نیاز داریم ظرفیت را به ۳۰۰ هزار نفر افزایش دهیم.

به گفته سرهنگ عزیزی: امسال ۳۲ هزار نفر به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوندو استان کرمانشاه نیز میزبانی اردوهای راهیان نور غرب کشور را برعهده دارد و اعزام‌هایی را به مناطق عملیاتی جنوب انجام می‌دهد و دو اردوگاه راهیان نور استان کرمانشاه در خوزستان ۳۰ هزار نفر را سال گذشته اسکان داده اند، و هم اکنون نیز ثبت اردوهای راهیان نور دانشجویی با استقبال خوبی مواجه شده به نحوی که با توجه به ظرفیت ۲ هزار نفری تاکنون حدود سه هزار نفر نام نویسی کرده‌اند.

رئیس سازمان اردویی و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه به فعالیت مراکز اقامتی این حوزه در ایام اربعین اشاره کرد و افزود: بیش از ۱۰۵ هزار نفر را در ایام اربعین اسکان داده ایم و پذیرایی از آنها انجام شده است.

این مسوول به نیاز به انجام برخی اقدامات برای رونق هرچه بیشتر مناطق عملیاتی غرب اشاره کرد، افزود: فضاسازی شهر متناسب با ایام راهیان نور، هماهنگی با هلال احمر و اورژانس و مراکز درمانی، تأمین اینترنت در یادمان‌ها، تولیدات فرهنگی برای زائران، فضاسازی یادمان شهید شیرودی و پادگان ابوذر از جمله اقدامات مورد نیاز بازدید کنندگان از مناطق عملیاتی غرب کشور است.

ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه: 

 رئیس دانشگاه رازی

راهیان نور مهمترین جای جهاد تبیین است:

در این جلسه دکتر محمد نبی احمدی« ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه» با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی جهاد تبیین در ۲۶بهمن ماه در دانشگاه رازی که میزبان کشورهایی از عراق، لبنان، مصر و…هستیم، اظهار داشت: مهمترین جای جهاد تبیین همین راهیان نور است.

دکتر احمدی در ادامه سخنانش خواستار شد، تلاش شود زیارت اولی‌ها در دانشگاه به زیارت یادمان ها بروند، دانش آموزانی که از حجاب محکمی مانندچادر برخوردار نیستند اعزام شوند و در بازگشت به آنها چادر اهدا شود.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4268
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای ستاد راهیان نور در استانداری کرمانشاه برگزار شد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.