11
استاندار کرمانشاه:

اشتغال مهمترین درخواست ورزشکاران کرمانشاهی است

  • کد خبر : 4725
  • ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳
اشتغال مهمترین درخواست ورزشکاران کرمانشاهی است
کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه ورزشکاران باید مورد حمایت قرار بگیرند، گفت: اشتغال مهمترین درخواست ورزشکاران کرمانشاهی است.

به گزارش پایگاه خبری کرمانشاه-چکاوک نیوز، محمد طیب صحرایی بعد از ظهر چهارشنبه در همایش تجلیل از مدال‌آوران استان کرمانشاه که با حضور نماینده مردم حوزه صحنه، کنگاور و هرسین، سرپرست ورزش و جوانان استان کرمانشاه و جمعی از پیشکسوتان و ورزشکاران این استان در سالن شهدای استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: ورزشکاران سرمایه و مایه افتخار مردم هستند و حرکات ورزشی آنها قسمتی از انرژی مثبت جامعه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گام‌های مؤثری برای حوزه ورزش برداشته خواهد شد، افزود: با توجه به آنچه که از ورزشکاران و قهرمانان به عنوان دغدغه و توقعات آنها شنیده شده است تلاش جمعی برای بهتر واقع شدن ابعاد ورزش همگانی و ورزش قهرمانی صورت خواهد گرفت.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در روزگاری نچندان دور استان کرمانشاه در برخی از رشته‌های ورزشی و باستانی سرآمد بوده که امروز علاوه بر تلاش برای حفظ آن جایگاه نیازمند توسعه و حرکت به سوی پیشرفت در سایر رشته‌های ورزش قهرمانی هستیم.

صحرایی ادامه داد: ورزش قهرمانی علاوه بر شکوه و زیبایی‌های خود جامعه و مردم را به سوی شادابی و نشاط می‌کشاند و آنها را برای ورود به این صحنه تشویق خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دغدغه اشتغال ورزشکاران مهمترین مطالبه این قشر عنوان شده، گفت: دغدغه این روزها در استان کرمانشاه اشتغالزایی است چرا که واقعیت تلخ این استان آمار بالا و بسیار سنگین بیکاری بوده که برای تغییر این روند نیازمند تلاش بیشتر در استان کرمانشاه هستیم.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: آمار بیکاری در استان کرمانشاه را باید از طریق اشتغال ماندگار حل کرد و این مبحث در تمامی حوزه‌ها مانند گردشگری و ورزشی مستلزم توجه و اراده ویژه است.

صحرایی در پاسخ به درخواست ورزشکاران برای ایجاد بستری برای فعالیت ورزشکاران در ادارات دولتی، بیان کرد: با وجود اینکه این ارتباط و پیوند برای اشتغال ورزشکاران امکان پذیر است اما در گام نخست با توجه به وضعیت بیکاری در استان کرمانشاه باید تلاش شود که در محور فعالیت خود اشتغالزایی صورت گیرد.

وی ادامه داد: با ایجاد مجموعه‌های اشتغال‌آفرین حمایت‌ها ترجیحاً در زمینه‌هایی صورت می‌گیرد که متناسب با تخصص و حرفه برای فراهم آمدن اشتغالزایی ماندگار تلاش شود.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: اشتغالزایی در حوزه ورزشی علاوه‌بر کاهش قابل توجه آمار بیکاری موجب جذب گردشگری ورزشی و اثر گذاری در فضای جامعه خواهد شد و با به کارگیری ابر پروژه‌های ورزشی و فضاهای ورزشی موجود هم به شادابی و هم به اشتغال آفرینی کمک کرد.

صحرایی در ادامه با تاکید بر اینکه اشتغال پایدار و ورزش نیازمند مجموعه‌ای از فعالیت‌های منسجم است، عنوان کرد: با این شرایط برای کمک به توسعه ورزش و اشتغالزایی از مجموعه‌های سرمایه‌گذار برای حمایت بیشتر دعوت به عمل می‌آید.

وی در ادامه به مسئله استعدادیابی‌های استان کرمانشاه اشاره و مطرح کرد: هم اکنون فضای لازم برای استعدادیابی در تمامی سنین در حال آماده‌سازی بوده که یکی از ابعاد استعداد یابی در حوزه ورزشی خواهد بود که با شناسایی آنها سرمایه‌گذاران به صورت هدفمند و مداوم فعالیت‌های مربوطه را دنبال خواهند کرد.

استاندار کرمانشاه در خصوص اهمیت ورزش همگانی و ورزش بانوان، یادآور شد: در حوزه ورزش بانوان و همگانی نیازمند اهتمام جدی بوده که با توجه به پتانسیل‌های موجود در شهرداری و ایجاد محیطی ویژه بانوان هم در مرکز استان کرمانشاه و هم در شهرستان‌ها باید رسیدگی لازم انجام می‌گیرد.

صحرایی با تاکید بر خالی بودن جام بانوان در حوزه ورزش و مسابقات آن، افزود: برگزاری مسابقات و انواع جام‌ها به نام بزرگان و افتخارات استان کرمانشاه در حوزه ورزش بانوان ظرفیتی است که می‌توان با همفکری بیشتر به طور موفق آن را عملیاتی کرد.

وی در پایان نیز خاطر نشان کرد: نباید منتظر باشیم که دیگران کاری برای پیشرفت و ترقی ما ماری انجام دهند بلکه همگی باید دست به دست هم داده و در انجام اقدامات مؤثر پیش قدم شویم.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4725
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای اشتغال مهمترین درخواست ورزشکاران کرمانشاهی است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.