1
صندوق بیمه اجتماعی روستائیان

استفاده از ظرفیت تعاونی ها در گسترش پوشش بیمه ای استان کرمانشاه

  • کد خبر : 3626
  • 19 اکتبر 2022 - 15:39
استفاده از ظرفیت تعاونی ها در گسترش پوشش بیمه ای استان کرمانشاه
رداخت هفتاد درصد حق بیمه توسط دولت در راستای ایجاد رفاه و عدالت اجتماعی برای همه اقشار مختلف جامعه

به گزارش چکاوک نیوز، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه از ظرفیت تعاونی ها در گسترش پوشش بیمه ای استفاده می شود، گفت: مدیران، اعضای هیات مدیراه و اعضا تعاونی ها و خانواده ایشان که فاقد هرگونه بیمه هستند، از مزایای بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: در همین راستا در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و کارگروه بیمه ذیل کارگروه اشتغال استان موضوع افزایش سرانه بیمه و پایداری اشتغال های ایجادی از طریق سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی روستائیان در دستور کار و مورد تاکید شخص استاندار و معاون اقتصادی استانداری قرار گرفته است.

محسن رشیدی اقدم مدیر صندوق بیمه روستائیان، کشاورزان و عشایر استان نیز در این نشست ضمن برشمردن مزایای استفاده از بیمه اجتماعی، اظهار نمود: برقراری حقوق بازنشستگی، برقراری حقوق از کارافتادگی برای اعضاء و برقراری مستمری برای بازماندگان از مهمترین اهداف بیمه می باشد.

وی پرداخت هفتاد درصد حق بیمه توسط دولت در راستای ایجاد رفاه و عدالت اجتماعی برای همه اقشار مختلف جامعه، صرفه اقتصادی برای اعضا و امکان نقل و انتقال به بیمه تامین اجتماعی از مزایای اصلی بیمه برشمرد و افزود: متقاضیان با پرداخت حدقل ۶۰۰ هزار تومان و حداکثر یک میلیون و ششصد هزار تومان به طور ماهیانه می توانند از مزایای این بیمه استفاده نمایند.

محسن رشیدی اقدم در ادامه تعداد بیمه شدگان صندوق را ۱۰۲ هزار بیمه شده اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۴ هزار نفر از مردم استان حقوق بگیر و مستمری بگیر صندوق هستند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان استان در ادامه استفاده از مزایای بیمه درمان توسط بیمه سلامت برای اعضای صندوق رایگان عنوان کرد و گفت: متولی امر درمان برای اعضای صندوق بیمه سلامت می باشد و استفاده از مزایای بیمه تکمیلی در دستور کار قرار دارد.

 در این نشست که به منظور هماهنگی و هم اندیشی اجرایی شدن موضوع تفاهم نامه، افزایش ضریب پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایراستان در محل سالن جلسات مدیریت صندوق بیمه روستائیان با حضور معاون امور تعاون، معاون اجتماعی و فرهنگی اداره کل و روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان های تابعه و ذینفعان بخش تعاون استان برگزار شد، موضوع ضرورت بیمه و چگونگی اجرای مفاد تفاهم نامه با استفاده از ظرفیت های بخش تعاون مورد بحث، تبادل نظر قرار گرفت.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3626
  • نویسنده : ثابتی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای استفاده از ظرفیت تعاونی ها در گسترش پوشش بیمه ای استان کرمانشاه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.