7
افتخاری دیگر برای سازمان ملی استاندارد ایران

سازمان ملی استاندارد ایران رتبه اول را در منطقه کسب کرد

  • کد خبر : 5992
  • ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۶
سازمان ملی استاندارد ایران رتبه اول را در منطقه کسب کرد
سازمان ملی استاندارد ایران برای دومین سال پیاپی توانست در نظام استانداردسازی دنیا صعود کند و رتبه پنجم آسیا و رتبه نخست را در منطقه کسب کند.

به گزارش چکاوک نیوز، از کرمانشاه: طبق گزارش نهادهای بین المللی، سازمان ملی استاندارد ایران در بین ۱۶۸ کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد با دو پله صعود در جایگاه بیستم نظام استانداردسازی دنیا قرار گرفت.

دکتر مهدی اسلام پناه، «رییس سازمان ملی استاندارد ایران»، این افتخار بین المللی را به مردم عزیز ایران تبریک گفت، و اظهار داشت: این سازمان در ۱۰۰ سالگی خود توانست به همت تلاشگران عرصه نظام استانداردسازی کشور، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی و مساعدت رییس دولت مردمی سیزدهم در این جایگاه بین المللی قرار گیرد.

استاندارد ایران در صد سال اخیر بهترین رتبه کشور در زمینه استاندارد

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به قرار گرفتن این سازمان در جایگاه نخست منطقه، افزود: خوشبختانه در این رتبه بندی با پشت سرگذاشتن کشورهای اتریش و برزیل رتبه بیستم دنیا، بعد از کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی و هند در جایگاه پنجم آسیا قرار بگیریم که در صد سال اخیر بهترین رتبه کشور در زمینه استاندارد است.

استاندارد ایران دو سال متوالی رقبای قوی خود را پشت سر گذاشته

دبیرشورای عالی استاندارد با بیان اینکه، پشت سرگذاشتن کشورهای قوی در نظام استاندارد سازی با توجه به شرایط تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران نیازمند کاری جهادی بود تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد ایران امروزه مسئولیت پنج کمیته بین المللی، راهبری ۱۳۱ استاندارد بین المللی و عضویت در۷۰۲ کمیته فنی و تخصصی را دارد و توانسته طی دو سال اخیر با همتی مظاعف برای دومین سال پیاپی رقبای خود را پشت سرگذارد.

پیشرفت روز به روز اعضای عالی استاندارد

دکتر اسلام پناه با بیان اینکه نظام استاندارد سازی کشور در مسیر درستی قرار گرفته است افزود: این سازمان مردمی با برنامه ریزی های راهبردی در دوره تحولی خود و همراهی اعضای شورای عالی استاندارد روز به روز پیشرفت خواهد کرد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5992
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای سازمان ملی استاندارد ایران رتبه اول را در منطقه کسب کرد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.