8
دبیر علمی همایش ملی آموزش عالی در غرب کشور گفت:

افتتاح تالار افتخارات و مرکز مطالعات تاریخی‌ آموزش‌عالی در دانشگاه رازی

  • کد خبر : 4770
  • ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۳:۱۹
افتتاح تالار افتخارات و مرکز مطالعات تاریخی‌ آموزش‌عالی در دانشگاه رازی
نشست خبری همایش ملی آموزش‌عالی درغرب کشور به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه، به مناسبت پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه رازی،در سالن جلسات دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ دکتر روح الله بهرامی « دبیر علمی همایش ملی آموزش‌عالی در غرب کشور در این نشست خبری، اظهار کرد: این همایش نتیجه تلاش بیش از دوسال به پشتوانه دستاوردهای پنجاه ساله دانشگاه رازی می باشد، که با حضور سخنرانان وارائه مقالات علمی «شنبه نهم اریبهشت‌ماه» به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می شود.

مراکز مطالعات تاریخی آموزش عالی افتتاح می شود:
دکتر بهرامی هدف از برگزاری این همایش را، تبیین جایگاه دانشگاه رازی طی پنجاه سال عنوان کرد و افزود: در این همایش با بازنگری تلاش‌های دانشگاه‌رازی در عرصه‌های مختلف علمی، آموزشی و پژوهشی و آینده‌نگری‌هایی هم قطعا اندیشیده خواهد شد.همچنین مرکز مطالعات تاریخی آموزش‌عالی نیز در زمان برگزاری این همایش افتتاح خواهد شد.

دبیر علمی همایش ملی آموزش عالی در غرب کشور، دیگر برنامه‌های جانبی این همایش را افتتاح تالار افتخارات دانشگاه رازی و بصری سازی دستاوردهای علمی این دانشگاه عنوان کرد و افزود: آرشیو مرکز اسناد آموزش عالی نیز در زمان برگزاری این همایش افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه سخنانش از افتتاح چند موزه شامل اسناد تاریخی، تجهیزات سخت، تربیت‌بدنی و… نیز در حاشیه این همایش خبر داد و افزود: در این همایش کلا دستاوردهای پنجاه ساله دانشگاه رازی برای مشاهده عموم مردم به نمایش گذاشته می شود.

رونمایی ۱۵ مقاله برگزیده:
به گفته دکتر بهرامی تعداد کل مقالات ارسال شده به دبیرخانه این همایش ۷۱ مقاله می باشد که از این تعداد ۱۵مقاله به عنوان مقالات برگزیده انتخاب شده است و پس از انجام فرآیند علمی، به چاپ می رسد، همچنین در روز همایش از آنها رونمایی خواهد شد.

دکتر بهرامی به اولین تاریخ مستند و مصور از زمان تأسیس دانشگاه رازی در سال ۱۳۵۱ لغایت سال ۱۳۶۰ اشاره کرد و افزود: دستاوردهای علمی همایش، عمومی سازی و آگاهی برای جامعه است و بازنگری در هویت پنجاه ساله دانشگاه و رویکردها را تغییر خواهد داد.

دبیر اجرایی همایش ملی آموزش عالی غرب کشور:
دانشگاه رازی اولین دانشگاه جامع غرب کشور

در ادامه، دکتر سجاد دادفر« دبیر اجرایی همایش، اظهار کرد: با انجام جلسات متعدد حدود یکسال پیش تلاش‌هایی را در راستای حفظ شأن دانشگاه رازی به عنوان دومین دانشگاه جامع غرب کشور انجام داده‌ایم، دبیرخانه همایش و سایت همایش راه اندازی شده است، و پنج بار دریافت مقالات داشته ایم.

دکتر سجاد دادفر،دبیر اجرایی همایش

دادفر با اشاره به اینکه، دانشگاه رازی کرمانشاه، اولین دانشگاه جامع غرب کشور است، افزود: دانشگاه رازی از بدو تأسیس در سال۱۳۵۱، درغرب کشور فعال بوده که نشان از گستره تاریخی آن دارد و بر این اساس، در پنجاهمین سالگرد تأسیس این دانشگاه سعی کرده‌ایم با برگزاری همایش ملی آموزش عالی در غرب کشور شأن و جایگاه دانشگاه رازی را در این همایش به نمایش بگذاریم.

دبیر علمی همایش، میهمانان ویژه این همایش را وزیر علوم تحقیقات و فناوری، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، معاونین آموزشی و پژوهشی وزارت علوم، نمایندگاه مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیته آموزش‌ مجلس،روسای ادواری دانشگاه، روسای دانشگاه‌های منطقه پنج کشور شامل دانشگاه آیت‌الله بروجردی و دانشگاه‌‌های کردستان، ایلام ولرستان عنوان کرد و افزود: در روز همایش از دانشمندان یک درصد برتر جهان در دانشگاه رازی،برگزیدگان جشنواره‌های بین‌المللی، روسای ادواری دانشگاه و پیشکستوتان، اساتید و کارکنان این دانشگاه، پنجاه سال تلاش و کوشش این نهاد علمی تجلیل خواهد شد.همایش دانشگاه رازی

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4770
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای افتتاح تالار افتخارات و مرکز مطالعات تاریخی‌ آموزش‌عالی در دانشگاه رازی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.