6
معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه، گفت:

هرسین یکی از شهرهای پر تنش آبی است/ مهمتر از تأمین آب شرب نداریم

  • کد خبر : 5911
  • ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۱
هرسین یکی از شهرهای پر تنش آبی است/ مهمتر از تأمین آب شرب نداریم
جلسه قرارگاه عملیاتی آب شرب استان با موضوع پیگیری و رفع مشکل آب شرب شهرهای جوانرود، هرسین، سرمست و خط انتقال آب معلم به زینبیه در شهر کرمانشاه و همچنین مسدود‌سازی چاه های آب واقع در حریم چاه های آب شرب، به ریاست معاونت امور عمرانی استانداری کرمانشاه و حضور مسوولان ذیربط استانی و خبرنگاران پیش از ظهر امروز در سالن شهید قلیوند استانداری کرمانشاه، برگزار شد.

به گزارش خبرنگار چکاوک نیوز، از کرمانشاه؛ طهماسب نجفی« معاونت امور عمرانی استانداری کرمانشاه» در این جلسه، با توجه به مسائل مطرح شده از سوی مسوولان حاضر در جلسه، تنش آبی را در شهرستان هرسین بالا و منابع آب را فقیر عنوان کرد و افزود: چیزی مهمتر و بالاتر از تأمین آب شرب نداریم.

از نظر تأمین آب تابستان سختی را پیش رو داریم

نجفی، با اشاره به اینکه سال کم بارشی بوده، گفت: سال ۱۴۰۳ تابستان سختی را پیش رو داریم، از مسوولان حاضر در جلسه خواست بعد از انتخابات ۱۱ اسفند تا قبل از سال جدید مشکلات مطرح شده پیش رو را برای رفاه بیشتر مردم حل کنند.

مدیر عامل آبفا استان مطرح کرد

رضا داوودی «مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در این جلسه از آغاز عملیات خط انتقال آب از مخازن «ده پهن» به جنوب شرق کرمانشاه و همچنین عملیات لوله گذاری خط انتقال آب در پارک شرقی ،«پارک کوهستان»، با هدف تعادل بخشی تأمین آب شرب شهر کرمانشاه خبر داد.

درخواست شیر سوزنی برای مدیریت آب شرب شهر کرمانشاه

داودی در ادامه به حفر چاه برای تأمین آب کمپ معتادان بهبودیافته کنگاور، حفر چاه در دانشکده کشاورزی دانشگاه رازی، نصب شیرسوزنی برای مدیریت آب شرب شهر کرمانشاه اشاره کرد و افزود: شیر سوزنی برای مدیریت مصرف در زمان پیک مصرف خیلی واجب است، اگر شیر سوزنی نباشد تابستان به مشکل برمی خوریم، درخواست شیر سوزنی برای رفع مشکل آب قره سو را دارم، این خط از تیر ماه سال گذشته داخل مدار آمده است.

تقاضا صادر شدن مجوزها را داریم

داودی در خصوص مشکل آب شرب محله خیام کرمانشاه نیز، گفت: بارندگی‌های اخیر باعث شد اندکی کار این محله به تعویق بیفتد، در این محله همکاران مشغول رفع مشکل هستند، تقاضا داریم مجوزهای کار نیز صادر شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تاکید کرد: آب شرب منطقه بانه وره را در صورت نداشتن معارض در اولین فرصت تأمین می کنیم.

داودی در ادامه گفت: به علت بارندگی اخیر عملیات جعفر آباد و میدان شهدا، انجام نشده است قطعاً بعد از بارندگی با همراهی پلیس راهور عملیات ذکر شده انجام می شود.

انشعاب آب بایستی تکلیفش در وزارتخانه مشخص شود

مدیر عامل آبفا با اشاره به بالغ بر دو میلیون نفر جمعیت کلانشهر کرمانشاه‌که بالغ بر ۳۰۰ هزار مشترک آب دارد، گفت: تحویل گرفتن خط صورت جلسه سال گذشته را داریم، انشعاب بایستی تکلیفش در وزارت خانه مشخص شود، پیرو مصوبات قبلی قرار بود چاه در اختیار آبفا باشد.

مالکان سرسختانه در مقابل پروژه مقاومت می کنند
فرماندار هرسین در این نشست با اشاره به تنش بالای آبی شهر هرسین، از مهمترین موانع اجرایی تامین آب شرب این شهر را تملک زمین و حفاری چاه شرب « جانمایی صورت گرفته»، عنوان کرد، و افزود: مالکان آن سرسختانه در مقابل این پروژه مقاومت می کنند و تلاش برای راضی کردن صاحبان اراضی حفاری چاه داریم و در عبور خط انتقال آب به صورت دوستانه و ریش سفیدی همراه معتمدان محله و پرداخت هزینه زمین و خسارت آن هستیم، اما مالکان موافقت نمی کنند، لازم است از ظرفیت ماده ۹ تملک اراضی از طریق قضایی اقدام شود.

اکثر پروژه ها دارای معارض است

رسول فرهادی «مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه» نیز در این جلسه با اشاره به وجود معارض در پروژه خط انتقال آب از مخزن شهرک معلم به زینبیه، معارضان اراضی کشاورزی سد کیلانبر روانسر و معارضان انتقال آب به شهرک صنعتی پاوه، گفت: اکثر پروژه های تعریف شده این شرکت دارای معارض است و به همین دلیل در اجرا با وقفه روبرو می شویم.

گفتنی است: وجود معارض در پروژه های تأمین و انتقال آب شرب از مهمترین موانع اجرای مصوبات قرارگاه بررسی آب شرب استان کرمانشاه بود که در جلسه مطرح شد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5911
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای هرسین یکی از شهرهای پر تنش آبی است/ مهمتر از تأمین آب شرب نداریم بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.