6
استاندار کرمانشاه، گفت:

رونمایی از پوستر جشنواره گردشگری و نوآوری در آخرین جلسه ی شوارای برنامه ریزی ۱۴۰۱

  • کد خبر : 4472
  • ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴
رونمایی از پوستر جشنواره گردشگری و نوآوری در آخرین جلسه ی شوارای برنامه ریزی ۱۴۰۱
دهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان و آخرین جلسه سال ۱۴۰۱ در این مورد و رونمایی از پوستر جشنواره گردشگری و نوآوری، به ریاست استاندار و حضور اعضای شورای برنامه ریزی و دیگر مسوولان ذی ربط در سالن شهید سلیمانی استانداری کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری #چکاوک_نیوز؛ صحرایی افزود: آنچه باید در خصوص زیرساخت‌های فرودگاه کرمانشاه طی سالهای گذشته انجام می شد، به تأخیر افتاد است، با تلاش دوستان مناقصه انجام شده و در اردیبهشت سال آینده بازسازی باند فرودگاه کرمانشاه آغاز می شود.

مدیر ارشد استان در خصوص راه آهن کرمانشاه نیز، گفت: ماجرای راه آهن از جوانب مختلف پیگیری شده و با تمدید بودجه سرعت کار نیز پیش می رود.

استان کرمانشاه می توان چهار فصل گردشگر داشته باشد:

صحرایی با اشاره به اینکه در استان می توانیم چهار فصل گردشگر داشته باشیم، افزود: موضوع گردشگری نیاز به قله سازی دارد، که جشنواره فرهنگی، ادبی و علمی از ابتدای بهار شروع می شود و ما قبل از شروع ماه محرم آن را برگزار می کنیم که می تواند شروع خوبی برای کرمانشاه باشد.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه:

در کنار فناوری نیازمند نوآوری هستیم

در این جلسه، دکتر سیامک آزادی «رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه با اشاره به ظرفیت های کم نظیر استان در حوزه گردشگری اظهار داشت: امروزه ظرفیت های حوزه گردشگری در زمینه درآمدسازی و اشتغالزایی بر کسی پوشیده نیست و با توجه به این مسئله باید از این حوزه نهایت بهره برداری را برای توسعه و رونق اقتصادی استان داشته باشیم.

آزادی یکی از حوزه های اولویت دار برای توسعه استان کرمانشاه را حوزه گردشگری دانست وافزود: الزامی است زیرساخت های بهره برداری از ظرفیت‌های این حوزه در استان فراهم شود و در کنار ضرورت‌های ساختاری و نهادی، برای توسعه گردشگری نیازمند نگاه بین بخشی هستیم، و دستگاه های مختلف لازم است در کنار هم برای توسعه گردشگری استان فعالیت کنند.

دهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان و آخرین جلسه سال ۱۴۰۱

این مسوول در ادامه سخنانش یکی از ابزارهایی را که می تواند به رفع چالش ها کمک کند را فناوری عنوان کرد و افزود:، در کنار فناوری، ما نیازمند نوآوری هستیم تا بتوانیم به مزیت های رقابتی پایدار در حوزه گردشگری برسیم، و اگر بتوانیم نوآوری را وارد حوزه گردشگری کنیم هم فرصت های جدید در این حوزه خلق شده و هم هزینه ها این حوزه را کاهش داده ایم.

آزادی با توجه به ظرفیت های گردشگری استان و لزوم نوآوری در این حوزه از برگزاری جشنواره نوآوری و گردشگری در کرمانشاه خبر داد و افزود: در ۲۲ تیر ماه و روز گردشگری جشنواره همراه با جوایز برای برگزیده گان را در دستور کار قرار داده ایم و هر بخش را به صورت ویژه در کلیه شهرستانها گسترش می دهیم.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه برگزاری جشنواره را در چهار بخش صاحبان ایده، کسب و کارهای نوپا در حوزه گردشگری، شرکت ها و فعالان حوزه گردشگری و سرمایه گذاران و سرمایه پذیران عنوان کرد و افزود: علاقمندان تا پایان خردادماه ۱۴۰۲ برای شرکت در این جشنواره اقدام کنند.

آزادی از فعال‌سازی دبیرخانه جشنواره از سال آینده خبر داد و افزود: در تلاش هستیم تا با صاحبان ایده و شرکت ها در سراسر استان ارتباط گرفته تا جامعیت خوبی را در برگزاری این جشنواره درسطح استان داشته باشیم.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4472
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای رونمایی از پوستر جشنواره گردشگری و نوآوری در آخرین جلسه ی شوارای برنامه ریزی ۱۴۰۱ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.