6
اهالی قلم در استان کرمانشاه

آیین اختتامیه جشنواره پیشگیری از آسیب های اجتماعی با زبان هنر

  • کد خبر : 2990
  • ۲۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶
آیین اختتامیه جشنواره پیشگیری از آسیب های اجتماعی با زبان هنر
مراسم اختتامیه جشنواره پیشگیری از آسیب های اجتماعی با زبان هنر با حضور دکتر صفدری مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دکتر نوروزی شهردار کرمانشاه و جمع بسیاری از شاعران، نویسندگان و هنرمندان استان کرمانشاه برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در آیین اختتامیه جشنواره پیشگیری از آسیب های اجتماعی با زبان هنر با تاکید بر اینکه جامعه ما امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند دمیدن روح امید است از هنرمندان خواست در آثار خود امید را به جامعه تزریق کنند.

به گزارش چکاوک نیوز استان کرمانشاه، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دکتر صفدری به عنوان اولین سخنران این جلسه ،ضمن تبریک روز قلم به حضار گفت: امیدوارم که در سال های آینده شاهد برنامه های اثرگذار، جدی و آثار فاخر وامیدبخش از اهالی قلم در استان کرمانشاه باشیم.
دکتر صفدری در ادامه بیان کرد: من شاهد هستم که اعضای موسسه فرهنگی فرزانگان پراو کرمانشاه ،چندین ماه است برای انجام این برنامه زحمت کشیدند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: از همه شما می خواهم که آثار، کتاب، نقد و پژوهش‌تان رو به سمتی باشد که جامعه ما را امیدوار کند و انگیزه ، نشاط و بالندگی ایجاد کند. بی شک اگر شاعری شعری بگوید یا هنرمندی نمایشنامه و فیلمنامه ای را بنویسد که آن اثر به مردم انگیزه بدهد و مردم را امیدوار کند می توان گفت این هنر در مسیر اعتلای حوزه انسانی خودش قرار گرفته است .

وی افزود: تمدن و پیشینه کشور ما و استان ما اهمیتش بسیار چشمگیر بوده و افتخارش بر کسی پوشیده نیست.حیف است، به خاطر دیدن بعضی از ناملایمات که وجود دارد و با افتخارات قابل قیاس نیستند، جنبه های امیدبخش را نبینیم.

صفدری در ادامه اضافه کرد: نسل امروز باید بداند که ما چه بودیم و چه هستیم و چه داریم. نباید ما فقط آسیب ها را ببینیم و بپنداریم که هیچ نقطه مثبتی نداریم. نقد و پژوهش در حوزه آسیب ها و مشکلات برای آن است که آن مشکلات و لکه هایی که نباید وجود داشته باشند ؛ پاک شوند. به امید خدا به همین سو حرکت کنید . آنچه که از شما به نام نیک باقی خواهد ماند همین است که از آثار شما امید ، طراوت واعتلای حوزه انسانی استخراج شود و تقدیم جامعه انسانی ما گردد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=2990
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای آیین اختتامیه جشنواره پیشگیری از آسیب های اجتماعی با زبان هنر بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.