11
استاندار کرمانشاه، گفت:

قصه گویی جایگاه مهمی است برای هدایت‌گری انسان 

  • کد خبر : 5746
  • ۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۲:۳۶
قصه گویی جایگاه مهمی است برای هدایت‌گری انسان 
محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه، پیش از ظهر امروز درآیین اختتامیه‌ بخش علمی بیست‌و پنجمین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی به میزبانی کرمانشاه، در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار کرد:[..]

به گزارش خبرنگار چکاوک نیوز، از کرمانشاه: محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه، درآیین اختتامیه‌ بخش علمی بیست‌و پنجمین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی به میزبانی کرمانشاه، اظهار کرد: قصه گویی‌ گام مهمی در جهت انتقال ارزش‌ها در جامعه است، و قصه بازتاب فرهنگ و تمدن یک ملت و نشان می دهد.

قصه گویی را در فضای فرهنگی جامعه جا بیندازیم:

مدیر ارشد استان، قصه گویی را پدیده ای دانست که در زندگی پیشینیان ما جاری و ساری بوده، و افزود: برگزاری جشنواره‌های این چنینی بهانه‌ای است که قصه‌گویی را در فضای فرهنگی جامعه جا بیندازیم.

صحرایی با اشاره به اینکه مخاطبان اصلی قصه‌ها کودکان و نوجوانان هستند، در ادامه گفت: می‌توان به خوبی تحت تاثیر قصه گویی آنها قرار بگیریم، قصه گویی یک فرصت ارزشمند برای آموزش سبک زندگی ایرانی اسلامی به نسل جوان است.

استاندار کرمانشاه ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این جشنواره‌ها و با بهره مندی از زبان قصه، بتوان ارزش های والای فرهنگی، دینی و انقلابی را به نسل آینده انتقال داد.

وی افزود: با  برگزاری چنین جشنواره‌هایی، می توانیم جوانانی مطالبه گر و اهل اندیشه تربیت کنیم تا در راستای گام دوم انقلاب قدم بردارند و به آرمان امام خمینی (ره) و انقلاب و خون شهدا متعهد باشند و با قوت و قدرت راه انقلاب را ادامه دهند.

محتواهایی که در قالب قصه بیان می‌شود، گیرایی بیشتری دارد:

صحرایی معتقد بود، محتواهایی که در قالب قصه بیان می شوند گیرایی بیشتری در مخاطبان دارند، قصه می تواند نقش مهمی در هدایت انسانها داشته باشد، باید از طریق قصه مفاهیم آموزنده را به جامعه به خصوص جوانان انتقال دهیم، قصه گویی جزو شاخصه‌های اصلی ایرانی‌هاست و باید در این زمینه کارهای بیشتری انجام دهیم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: بهترین قصه‌ها و داستان‌ها در قرآن کریم آمده است که در آن دروغ راه ندارد، آموزنده و عبرت گیرنده است که باید بیشتر روی آنها کار کنیم.

صحرایی در خاتمه سخنانش قصه ها را تنها مختص کودکان ندانست و افزود: امیدوارم از قصه‌ها هم خودمان استفاده کنیم و هم از آن برای هدایت‌گری نسل آینده استفاده کنیم.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5746
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای قصه گویی جایگاه مهمی است برای هدایت‌گری انسان  بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.