4
ارائه خدمت به ۴۵ میلیون ایرانی

آئین تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با حضور معاون سازمان بیمه سلامت کشور و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

  • کد خبر : 3569
  • ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
آئین تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با حضور معاون سازمان بیمه سلامت کشور و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.
در آئین تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه، معاون سازمان بیمه سلامت کشور خبرداد: ارائه خدمت به ۴۵ میلیون ایرانی

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران، امروز در آیین تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به گستردگی خدمات سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر ۴۵ میلیون نفر در سراسر کشور از خدمات این سازمان استفاده می کنند.

دکتر حسین رنجبران با اشاره به ماموریت های مهم این سازمان افزود: سازمان بیمه سلامت ماموریت های مهم و البته به زمین مانده ای از سنوات گذشته برعهده دارد که اجرای آنها جسارت بزرگی می طلبید.

وی گفت: این ماموریت های بزرگ همگی تکالیف قانونی هستند که سالها روی زمین مانده بود و در یک سال اخیر سازمان بیمه سلامت همه را به مرحله اجرا درآورده است.

رنجبران اضافه کرد: از جمله این برنامه ها طرح نسخه نویسی الکترونیک بود که به کندی پیش می رفت و ظرف همین یک سال توانستیم این طرح را به طور کامل اجرایی کرده و در تمام استان ها به حدود ۹۸ تا ۱۰۰ درصد برسانیم.

معاون سازمان بیمه سلامت کشور گفت: پرونده سلامت الکترونیک هم از دیگر طرح ها بود که باید بعد از نسخه نویسی الکترونیک اجرایی می شدو اجرای آن هم در همین یک سال با شتاب بالایی پیگیری می شود.

رنجبران به اجرای طرح “دارویار” هم اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح نباید ریالی به قیمت دارو و پرداختی از جیب مردم اضافه شود که خوشبختانه این طرح هم به خوبی در حال اجراست.

وی افزود: در این طرح علی رغم حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قیمت داروهای درج شده در نسخه افزایش پیدا نکرد. و پرداختی از جیب مردم ثابت ماند و مابتفاوت آن توسط بیمه سلامت به داروخانه ها پرداخت می شود.

رنجبران گفت: در کنار این اقدامات هر هفته در حال افزایش داروهای تحت پوشش بیمه هستیم تا بتوانیم باری از روی دوش بیماران برداریم و پرداختی از جیب آنها کمتر شود.

وی به تحت پوشش قرار دادن ۹۰ درصد هزینه های درمان ناباروری اشاره کرد و افزود: همچنان به دنبال افزایش این درصد هستیم تا زوجین نابارور بدون دغدغه هزینه ها بتوانند پیگیر درمان خود باشند.

وی افزود: در این زمینه حتی پیگیر هستیم پوشش بیمه ای را به بخش های خصوصی هم تسری دهیم تا زوجین در صورت تمایل از خدمات بخش خصوصی در زمینه درمان ناباروری بهره‌مند شوند.

رنجبران گفت: در حال حاضر بیمه سلامت ۹۰ درصد هزینه های بستری در بخش های دولتی و ۷۰ درصد هزینه های سرپایی در این بخش ها را تحت پوشش دارد. همچنین برای سه دهک پایین جامعه این درصد پوشش در بخش سرپایی به حدود ۹۵ درصد و برای بخش سرپایی به حدود ۸۰ درصد رسیده است.

مدیرکل جدید بیمه سلامت استان کرمانشاه معرفی شد

در ادامه این مراسم دکتر رضا تحویلیان به عنوان مدیرکل جدید بیمه سلامت استان معرفی و از خدمات دکتر امید قادری مدیرکل پیشین بیمه سلامت استان تقدیر شد.

امید قادری، در این مراسم جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت استان را یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر اعلام و تصریح کرد: در حال حاضر ۶۲.۵ درصد جمعیت استان در قالب پنج صندوق بیمه‌ای شامل کارکنان دولت، سایر اقشار، روستاییان، سلامت همگانی و ایرانیان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت هستند.

وی افزود: از مجموع بیمه شدگان یک میلیون و ۸۰ هزار نفر در قالب صندوق های حمایتی(روستاییان، سلامت همگانی و سایر اقشار نظام ارجاع) خدمت دریافت کرده و بصورت رایگان تحت پوشش هستند.

قادری تعداد مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت استان را ۱۰۱۴ مرکز اعلام و تصریح کرد: این مراکز شامل بیمارستان، درمانگاه، مراکز بهداشت شهری و روستایی، پزشک، دندانپزشک، ماما، داروخانه و مراکز پاراکلینیکی است.

مدیرکل سابق بیمه سلامت استان کرمانشاه در ادامه به تشریح برخی فعالیت های صورت گرفته در بیمه سلامت استان در دوران مدیریتش اشاره کرد. و افزود: زمانی که بیمه سلامت را در اوایل سال گذشته تحویل گرفتم در بحث نسخه نویسی الکترونیک در رده های آخر قرار داشتیم، اما طی چند ماه کار فشرده توانستیم از بسیاری استانها جلو زده و هم اکنون به ۱۰۰ درصد استقرار برسیم.

وی افزود: اجرای طرح پایلوت “پزشک خانواده” هم از تیرماه سال گذشته در سطح استان شروع شده و همچنان ادامه دارد.

قادری گفت: در حال حاضر قرارداد این طرح با ۱۷۶ پزشک عمومی و متخصص بسته شده و بیش از ۲۷۰ هزار نفر از بیمه شدگان استان تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند.

مدیرکل سابق بیمه سلامت استان کرمانشاه راه اندازی ساختمان فعلی بیمه سلامت را هم از جمله دیگر اقدامات طی این مدت بود که با صرف اعتبار ۱۲۶ میلیارد تومان در پنج طبقه به بهره برداری رسید.

دکتر رضا تحویلیان؛ مدیرکل جدید بیمه سلامت استان کرمانشاه هم در این جلسه به تشریح برخی از مهم ترین برنامه های خود جهت توسعه فعالیت های بیمه سلامت در استان پرداخت و از ارتقا و بهره وری منابع و نیروی انسانی، توسعه خدمات الکترونیک و غیرحضوری و برنامه ریزی مناسب جهت ارتقا کارآمد سطح آگاهی های عمومی به عنوان مهمترین این برنامه ها یاد کرد.

وی افزود: همچنین استقرار کامل طرح “پزشک خانواده” و شناسایی افراد فاقد بیمه در محلات کم برخوردار از جمله اولویت های ما در بیمه سلامت استان خواهد بود.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3569
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای آئین تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با حضور معاون سازمان بیمه سلامت کشور و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد. بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.